WOLSZTYN

Radni powiatowi znów spotkają się w sieci. Będą głosować, ale i rozmawiać. Przez komunikator tekstowy2 min na czytanie

WOLSZTYN - Radni powiatowi znów spotkają się w sieci. Będą głosować, ale i rozmawiać. Przez komunikator tekstowy - myregion

Zdalne obrady odbędą się w przyszłą środę (29.04.) po raz drugi, ale już po pierwszym takim posiedzeniu, wprowadzone zostały udogodnienia, które pozwolą radnym nie tylko głosować, ale i zadać pytania dotyczące podejmowanych uchwał. Te radni otrzymali już drogą mailową i mają dość czasu, by się z nimi zapoznać. 

– Brak możliwości zabrania głosu przez radnych w trakcie procedowania poszczególnych uchwał był pewnym utrudnieniem, ale już sobie z nim poradziliśmy – przyznaje przewodniczący rady Janusz Mrozkowiak. – W ubiegłym tygodniu przesłałem do wszystkich radnych informację o możliwości korzystania z komunikatora tekstowego, który umożliwi chociażby zadawanie pytań do podejmowanych uchwał – dodaje.

Z wykorzystaniem tej funkcji nie powinno być problemów. Każdy radny otrzymał szczegółowy instruktarz dotyczący aktualizacji oprogramowania e-sesja, a w ubiegłym roku, gdy powiat kupował tablety dla radnych, do każdego dokupiona została także klawiatura. To z pewnością ułatwi teraz komunikację.

Jak mówi Janusz Mrozkowiak, radni powiatowi dobrze przyjęli nowy sposób pracy i nie mieli uwag do jego funkcjonowania. W przypadku pojawienia się problemów technicznych pomocą służy im urzędowy informatyk, a dla tych, którzy w domu mają problemy z internetem, w starostwie zawsze przygotowane są odrębne biura, z których mogą skorzystać, by sprawnie uczestniczyć w obradach. 

Najbliższe posiedzenie rady powiatu poświęcone będzie m. in. bieżącym zmianom w budżecie powiatu, a co za tym idzie wieloletniej prognozie finansowej. Radni przegłosują także zasady i tryb przyznawania nagród za osiągnięcia sportowe oraz nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Wolsztyńskiego”.

Wśród przekazanych im dokumentów są także mi. in. sprawozdania dyrektorów Powiatowego Urzędu Pracy, Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2019 r. Ze względu na epidemię, żadna ze sprawozdawczyń nie będzie obecna w sali sesyjnej, więc radni nie będą im mogli zadać pytań osobiście. Mogą je jednak przekazywać na piśmie.

– Mimo oczywistych utrudnień rada i wszystkie jej komisje pracują. Wszelkie dyskusje toczą się przede wszystkim na komisjach rady powiatu, które opiniują podejmowane uchwały, a które także obradują zdalnie – wyjaśnia Mrozkowiak i dodaje, że posiedzenia komisji rady obserwować można w zakładce „filmy” na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. – Dziękuję wszystkim radnym za szybkie przystosowanie się nowej sytuacji – mówi przewodniczący.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN