NewsWOLSZTYN

Radni jednogłośni. Wójt z absolutorium i wotum zaufania2 min na czytanie

News - Radni jednogłośni. Wójt z absolutorium i wotum zaufania - myregion

Absolutorium i wotum zaufania dla wójta Jacka Kolesińskiego. Tak zdecydowali radni. Byli jednogłośni. 

Wójt prezentując na ostatniej sesji raport o stanie gminy za ubiegły rok dostrzegł, że był to trudny czas, bo przebiegał pod znakiem trzech epidemii. Dwie dotyczyły zwierząt – ASF i ptasiej grypy, a jedna poważnie dotknęła ludzi – pandemia koronawirusa. Wójt podkreślał, że mimo ograniczeń urząd gminy w Siedlcu przez większość czasu pracował normalnie, przestrzegając jednocześnie reżimu sanitarnego. Krótko urzędnicy przychodzili do pracy na zmiany. Kolesiński przedstawił też wydatki i wpływy gminy. Wspomniał, że w tej pierwszej ok. 8 proc. stanowią koszty administracji. – Chciałbym, żeby inne gminy też jasno to pokazały – mówił Kolesiński. Z kolei dochody gminy spadły w porównaniu do 2019 roku. 

– Straciliśmy m.in. na zmianach związanych z ulgą podatkową dla osób do 26 lat. Dwa miliony więcej musieliśmy dołożyć do oświaty. Gdyby państwo zostawiało nam trochę więcej z PIT i CIT nie byłyby potrzebne rządowe dofinansowania – mówił Kolesiński. Przyznał, że gmina Siedlec jest w sporze z wolsztyńską komunalką w sprawie ceny za odbiór ścieków oraz ze Związkiem Międzygminnym Obra w sprawie opłaty za śmieci. Zaznaczał, że w gminie Wolsztyn zbierają znacznie więcej śmieci niż w Siedlcu. – Uważam, że w związku z tym ceny powinny być zróżnicowane – mówił i cieszył się, że udało się rozwiązać problem z bioodpadami bez podnoszenia ceny. Zamiast odbierania ich od każdego mieszkańca wprowadzono stacje, gdzie mają być przywożone. 

– Na wsi nie ma problemu z takimi odpadami – mówił Kolesiński. Takie rozwiązanie spowodowało, że cena nie wzrosła. Wśród ważnych spraw, które udało się zrobić wójt wymienił dalszy rozwój kanalizacji, budowę stacji uzdatniania wody i drogę w Kiełpinach. Po głosowaniu wójt podziękował wszystkim urzędnikom, a szczególnie skarbnik Krystynie Lewandowskiej i zastępczyni Agnieszce Kasperczak, którym wręczył kwiaty. Z kolei radni i sołtysi pogratulowali wójtowi pozytywnego głosowania i wręczyli mu pamiątkową tablicę z podziękowaniem.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News