GRODZISK

Przyszłe mamy nie muszą się martwić. Od kilku dni działa internetowa szkoła rodzenia1 min na czytanie

GRODZISK - Przyszłe mamy nie muszą się martwić. Od kilku dni działa internetowa szkoła rodzenia - myregion

Porodu przesunąć w czasie się nie da, a obecna sytuacja nie jednej przyszłej mamie nastręcza zmartwień. Na przeciw im wychodzi Kinga Węglarz, która od ośmiu lat prowadzi domową szkołę rodzenia „Bliżej Ciebie”, a na co dzień jest położną. Do porodu przygotowała już wiele par, a dzięki temu, że pracuje w szpitalu, przyjęła na świat swoje „szkolne dzieci”. W tym trudnym okresie, jakim jest epidemia koronawirusa, Węglarz postanowiła nie zostawiać swoich podopiecznych. Zwłaszcza, że wiele z nich dopiero co rozpoczęło zajęcia w jej szkole. Dlatego zajęcia przeniosła do internetu, a chętnych do brania w nich udziału nie brakuje. 

– Od początku kwietnia szkoła działa w formie online. Przyszłe mamy mogą spotkać się ze mną podczas wideorozmów i webinariów. Przygotowujemy wspólnie wyprawkę, pakujemy torbę do szpitala i oswajamy tematy porodu oraz opieki nad maleństwem – opowiada Kinga Węglarz. Podkreśla, że najlepszy czas na zajęcia to 25-35 tydzień ciąży. Przyszli rodzice mogą wybrać formę spotkań grupowych, ale też indywidualnych konsultacji z położną na każdy temat trapiący ich podczas ciąży i po porodzie. Położna zaznacza, że taka forma zajęć jest bezpieczna, a dzięki niej można zdobyć niezbędną wiedzę i przygotować się do porodu. 

Właścicielka szkoły „Bliżej Ciebie” zaznacza również, że niebawem ruszy jej strona internetowa, gdzie publikowane będą artykuły, wskazówki i rady dotyczące porodu, jak i opieki nad niemowlakiem. Dziś zaprasza na swój profil na Facebooku, który dostępny jest TUTAJ

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK