NewsNOWY TOMYŚL

Przyszła chora, a potem zamknęła przedszkole?! Dyrektorka: Jestem zdrowa jak rydz!1 min na czytanie

News - Przyszła chora, a potem zamknęła przedszkole?! Dyrektorka: Jestem zdrowa jak rydz! - myregion

Wśród rodziców przedszkolaków z publicznej placówki w Zbąszyniu krąży informacja, że dyrektor placówki przyszła w sobotę (27.11.) na imprezę andrzejkową chora, a w poniedziałek (29.11.) przedszkole zostało zamknięte.

Dyrektor Joanna Gajdecka dementuje plotkę. – Jestem zdrowa jak rydz! Nie byłam i nie jestem chora na Covid-19. – Zachorowania w placówce zaczęły się od dwójki dzieci. Od dzieci zaraził się personel, nauczycielka i osoba z obsługi – mówi o pierwszych przypadkach Covidu w przedszkolu.

– Pierwsze oddziały decyzją sanepidu zamykałam już w czwartek (25.11.). Kolejne trzy w piątek (26.11.), a w sobotę otrzymałam kolejną decyzję o zamknięciu trzech następnych oddziałów – mówi Joanna Gajdecka. – Chorują dzieci i pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, którzy w większości są zaszczepieni – podkreśla.

Zawieszona jest praca przedszkola. Działający w ramach tej samej placówki żłobek pracuje normalnie. Ani jedno dziecko i ani jeden pracownik nie są chorzy. – Nie mam też żadnej informacji, by zachorował ktokolwiek z uczestników sobotniej imprezy, która zresztą udała się świetnie – dodaje dyrektor Gajdecka. Uczestniczyli w niej pracownicy przedszkola i rodzice.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News