GRODZISKNews

Przygotowują wielką imprezę dla miłośników koni. I zapraszają do udziału w konkursie1 min na czytanie

GRODZISK - Przygotowują wielką imprezę dla miłośników koni. I zapraszają do udziału w konkursie - myregion

Właściciele Swojskiej Zagrody u Prządków w Jabłonnie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem jest zaprojektowanie i przygotowanie widokówki promującej Święto Konia, które odbędzie się w Jabłonnie 4 września. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-15 lat. 

Format pracy to wielkość widokówki, czyli A6, wykonanej dowolną techniką. Może to być malarstwo, rysunek, grafika, wycinanka, wydzieranka. Podpisaną widokówkę należy dostarczyć do Swojskiej Zagrody w Jabłonnie do 30 sierpnia 2021. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w pierwszą sobotę września (4.09) na IX Święcie Konia. To doroczne święto państwo Prządkowie z Jabłonny organizują już po raz dziewiąty. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Rakoniewice. 

To święto, na które czekają wszyscy hodowcy i miłośnicy koni z bliskiej i dalszej okolicy. Koniarze przyjeżdżają, by wziąć udział w konkursach i podziwiać piękne konie i zaprzęgi. Odbędą się konkursy jazdy wierzchem, powożenia bryczką i tradycyjnie konkurs pn. „Pogoń za lisem”. Zaplanowano liczne pokazy pracy z końmi, podkuwania ich i werkowania, czyli pielęgnacji kopyt końskich. Jak mówi Ewa Prządka, organizatorka, przygotowania idą pełną parą. 

– Mamy nadzieję, że święto będzie mogło odbyć się bez zakłóceń. Obecnie ustalamy szczegóły z rakoniewickim urzędem i domem kultury, którzy zawsze nam pomagają. Prowadzimy również rozmowy ze sponsorami – mówi Prządka. Wstępem do IX Święta Konia ma być wspomniany konkurs, a prace zostaną zaprezentowane podczas imprezy. Wówczas nagrodzeni będą też zwycięzcy. 

AS

FOTO: Swojska zagroda u Prządków

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK