NewsWOLSZTYN

Przewoźnik z Wolsztyna zaprotestował, bo konkurencja grała nieuczciwie2 min na czytanie

News - Przewoźnik z Wolsztyna zaprotestował, bo konkurencja grała nieuczciwie - myregion

Wszystko wskazuje na to, że dwaj przewoźnicy, którzy chcieli dowozić dzieci do szkół na terenie gminy Wolsztyn, dogadali się za plecami reszty konkurencji. Samorząd w ostatniej chwili odrzucił ich oferty.

W konkursie swoje oferty złożyły cztery firmy. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Wyglądało na to, że najtańszą i zwycięską ofertę złożyła firma Milla z Leszna (ponad 512 tys. zł). Najwyższą cenę zaoferował R&J z Wolsztyna (625 tys. zł). W przetargu wystartowała jeszcze firma Tomasza Barskiego z Wolsztyna (535 tys. zł) oraz PKS Gorzów Wielkopolski (573 tys. zł). Decydująca o zwycięstwie jest cena, dlatego wygrała firma z Leszna. Tomasz Barski skorzystał z prawa zgłoszenia protestu. Wytknął konkurentom, czyli PKS Gorzów Wielkopolski i Milla, że 95 proc. zleceń zlecają Lubuskim Liniom Autobusowym. Tymczasem z zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że wspólnikami w PKS -ie i LLA są te same osoby. Dlatego gmina zdecydowała (1.07.) o odrzuceniu ofert dwóch firm – Milli i PKS Gorzów.

– Naruszyły zasady uczciwej konkurencji, a przede wszystkim działały sprzecznie z podstawowymi zasadami uczciwego postępowania. (…) Firmy działały we wzajemnym porozumieniu i pełnej wiedzy o składanych ofertach. (…). Celowe było działanie wykonawców, którzy porozumieli się co do warunków składanych ofert – pisze w uzasadnieniu odrzucenia ofert gmina Wolsztyn. W tej sytuacji w konkursie pozostają jeszcze dwie firmy.

Gmina jeszcze raz dokona sprawdzenia ofert i wybierze najlepszą. Wszystko wskazuje na to, że będzie to firma Barskiego, która zaproponowała niższą cenę od R&J zwłaszcza, że na dowozy dzieci Gmina Wolsztyn zaplanował w budżecie 580 tys. zł, a oferta wolsztyńskiego przewoźnika znacznie tę kwotę przekracza. W ciągu tygodnia powinno być znane nowe rozstrzygnięcie. Odrzucone firmy mogą jeszcze odwołać się do Krajowej Izby Odwoławczej.

JP

Podziel się informacją ...
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News