NewsWOLSZTYN

Przewoził na lawecie dwa auta. Był naćpany2 min na czytanie

News - Przewoził na lawecie dwa auta. Był naćpany - myregion

Policjanci z Przemętu zatrzymali w Mochach na ulicy Przemęckiej samochód dostawczy z lawetą, na której transportowano dwa auta osobowe. Już po otwarciu drzwi mundurowi poczuli charakterystyczny zapach marihuany, a to był dopiero początek problemów młodego kierowcy.

W czwartek (11.11.) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem sprinterem. Kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec Moch, który był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. Zapytany, przyznał, że palił skręta. Policjanci przeszukali auto i zabezpieczyli znaleziony w nim m.in. woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz papierowy zwitek, w którym znajdował się susz roślinny.

To jeszcze nie koniec. Dane mężczyzny Policjanci znaleźli w systemie, gdzie odnotowano, że 25-latkowi Sąd Rejonowy w Wolsztynie wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyznę doprowadzono do szpitala, gdzie badanie moczu wykazało obecność w jego organizmie nie tylko marihuany, ale też amfetaminy i metamfetaminy. W tych okolicznościach na potrzeby przeprowadzenia kolejnych badań pobrano od niego także krew.

Mężczyzna wylądował w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz niestosowania się do zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Wyniki badania krwi zadecydują o ewentualnym przedstawieniu zarzutów dotyczących kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News