NewsWOLSZTYN

Przewodniczący nie chciał, a starosta nie głosował. Podwyżki w powiecie są faktem2 min na czytanie

News - Przewodniczący nie chciał, a starosta nie głosował. Podwyżki w powiecie są faktem - myregion

Rada powiatu przyjęła podwyżki diet radnych i pensji starosty Jacka Skrobisza. Komisja budżetowa rady powiatu wydała pozytywną opinię w tej sprawie. Za podwyżką diet zagłosowało wówczas dziewięcioro członków komisji, a przeciwny był tylko Stanisław Skorupka. Swoje stanowisko utrzymał do końca. Podczas głosowania nad przyjęciem uchwały nadal głosował przeciw, razem z Januszem Mrozkowiakiem i Maciejem Witą. Radny Wojciech Gocłowski wstrzymał się od głosu.

Dieta przewodniczącego rady Janusza Mrozkowiaka wynosi po podwyżce ok. 3 tys. zł miesięcznie o ok. 1 tys. zł więcej niż wynosi „na rękę” najniższa krajowa. Przewodniczący nie chce komentować dlaczego był przeciwny podwyżkom, ale to nie pierwsze takie głosowanie w jego 20-letniej karierze samorządowej i już niejednokrotnie można było usłyszeć, że nie podoba mu się sam sposób naliczania diet.

Diety wiceprzewodniczących wzrosły do ok. 2 tys. 100 zł, członek zarządu powiatu Hieronim Birk będzie otrzymywał ok. 2 tys. 400 zł. Członkowie zarządu Dorota Gorzelniak i Jacek Skrobisz nie otrzymują i nie będą otrzymywali żadnych diet.

Przewodniczący komisji stałych rady powiatu: Michał Nowak, Teresa Sobkowiak, Adam Kasprzyk i Ryszard Kurp będą inkasowali po 1 tys. 800 zł, a pozostali radni, którzy żadnej funkcji w radzie nie pełnią, czyli Jan Haremza, Stanisław Skorupka, Maciej Wita, Antoni Janik, Mariusz Urban i Wojciech Gocłowski – 1 tys. 500 zł.

Pensję starosty radni podnieśli do maksymalnej kwoty. To 10 tys. 250 zł brutto pensji zasadniczej, 3 tys. 150 zł dodatku funkcyjnego, 4 tys. 20 zł dodatku specjalnego i 20 proc. dodatku za wysługę lat. Jak powiedział przewodniczący rady, podczas procedowania tej uchwały starosta poprosił o wyłącznie go z głosowania. Radni Skorupka i Wita wstrzymali się od głosu, pozostałych 13 radnych zagłosowało za podniesieniem pensji starosty.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News