NewsWOLSZTYN

Przemoc i narkotyki. Matka dwojga dzieci usłyszała zarzuty i stanie przed sądem2 min na czytanie

News - Przemoc i narkotyki. Matka dwojga dzieci usłyszała zarzuty i stanie przed sądem - myregion

36-letnia mieszkanka Tłok oskarżona o przemoc domową i posiadanie narkotyków. Kobieta jest matką dwojga dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, nad którymi opiekę mieli przejąć ojcowie, ale finalnie trafiły one do pieczy zastępczej. W tle sprawy miały się też pojawić narkotyki, a konkretnie – amfetamina.

– Sprawa jest w toku. Kobiecie postawione zostały zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi oraz posiadania narkotyków – mówi prokurator Magdalena Kasprzak z Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie. Za znęcanie się Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, a jeśli ofiarą jest osoba nieporadna ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny – od 6 miesięcy do 8 lat. Sankcja za posiadanie narkotyków to w zależności od ilości, grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 3.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku Sąd Rejonowy w Wolsztynie wydał wyrok w innej sprawie o znęcanie się nad dzieckiem, naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie i groźby karalne. Oskarżonymi były dwie mieszkanki Tłok – matka i babka chłopca. Dowodami w sprawie były m.in. nagrania wideo, na których widać wyraźnie jak matka szarpie i bije chłopca. Ze względu na dobro dziecka sprawa toczyła się w trybie niejawnym. Niejawne jest także uzasadnienie wyroku, więc nie wiadomo na jakiej podstawie sąd wydał najniższe przewidziane w kodeksie wyroki.

Matkę oskarżoną o znęcanie się nad synem sąd skazał na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i nadzór kuratora, a babkę, której prokuratura zarzuciła naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie i groźby karalne wobec dziecka – na jeden miesiąc pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i nadzór kuratora. Skazane odwołały się od decyzji sądu rejonowego, ale sąd drugiej instancji podtrzymał je w mocy. Oba wyroki są prawomocne.

EI

Podziel się informacją ...
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News