NewsWOLSZTYN

Przedszkole oficjalnie otwarte. Senator żartował z windy, a minister wychwalał burmistrza5 min na czytanie

News - Przedszkole oficjalnie otwarte. Senator żartował z windy, a minister wychwalał burmistrza - myregion

Choć dzieci wróciły już do gruntownie wyremontowanego i rozbudowanego Przedszkola nr 3 w Wolsztynie na początku listopada, dopiero dzisiaj (12.11.) dokonano oficjalnego otwarcia. Dyrektor placówki Krystyna Kubaczyk – Gmiąt przywitała gości i przypomniała, że obiekt służył mieszkańcom 52 lata i teraz będzie mógł służyć dalej w odświeżonej formie.

– Chwila, na którą czekaliśmy tak długo nadeszła. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyłożyli do tego swoją cegiełkę. Przede wszystkim słowa podziękowania kieruje do radnych. Na nie jednej komisji dyskutowaliśmy o potrzebach oświaty – mówił Wojciech Lis, burmistrz gminy Wolsztyn. Przypomniał, że rozbudowa i modernizacja kosztowały ok. 3 mln 800 tys. zł, z czego ok. 2 mln 100 tys. zł pochodziły z różnych dofinansowań. – Obiekt spełnia wszystkie wymogi i standardy dla przedszkola integracyjnego. Ma windę i podjazd – zauważył Lis.

Gratulacje złożył m.in. senator Jan Filip Libicki, który nawiązał do słów dyrektorki i burmistrza. – Skończyłem w tym roku 50 lat i ucieszyłem się, kiedy pani dyrektor powiedziała, że po 50. też można rozpocząć nowe życie – mówił senator. – Wypróbowałem już windę. Działa! – dodał, czym wywołał uśmiech na twarzach przynajmniej części gości. A chodziło o to, że kilka tygodni temu na otwarciu dworca w Wolsztynie nie poszło tak gładko. Tam winda się zacięła i burmistrz z pomocą księdza proboszcza musieli ewakuować z niej gościa.

Wśród gości na otwarciu przedszkola był m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, który podkreślił, że najważniejsze są dzieci. – Burmistrz jest taką osobą, że nie pozwala o sobie zapomnieć. Monituje i wciąż pyta co jeszcze możemy zrobić. Ma całą szufladę pomysłów. Myślę, że będziemy jeszcze mogli państwa wspomóc – powiedział minister. Odpowiedział mu starosta powiatu wolsztyńskiego Jacek Skrobisz, który przyznał, że darzy przedszkole sentymentem, bo przez dziesięć lat był szefem sąsiedniej szkoły podstawowej. Do placówki chodziła też jedna z jego córek. – Też mam szufladę pełną pomysłów, zwłaszcza związanych z oświatą, bo z resztą sobie poradzimy – powiedział patrząc w stronę ministra.

List gratulacyjny od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg odczytała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marta Kubiak. – Nie ustajemy w wspieraniu rodzin. Składa się na to wiele elementów. Przedszkole daje możliwość wyboru – czy rodzice chcą pracować, czy poświęcić się tylko wychowaniu dzieci – mówiła w imieniu minister posłanka. Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Jakub Rutnicki do gratulacji dołączył smutną refleksję, że w ubiegłym roku urodziło się w kraju bardzo mało dzieci. – Zmarło o ok. 200 tys. osób więcej niż się urodziło. Mamy do czynienia z zapaścią demograficzną. Mam nadzieję, że dzięki takiej placówce w Wolsztynie dzieci będzie przybywać – mówił Rutnicki.

Zespół przedszkola złożył kwiaty i specjalne podziękowania dla pani dyrektor. Było nawet „Sto lat” z akompaniamentem na pianinie na żywo. Odczytano również list gratulacyjny od Wojewody Wielkopolskiego. Goście podkreślali, że nawet najładniejsze mury przedszkola niewiele znaczą bez wspaniałej kadry, a taka w „trójce” jest.

Spotkanie miał uatrakcyjnić występ dzieci, niestety cały oddział maluchów trafił na kwarantannę. Na szczęście wcześniej zarejestrowano próbę generalną i goście obejrzeli część artystyczną na ekranie. Burmistrz poinformował, że kolejna taka uroczystość, czyli otwarcie również długo oczekiwanego żłobka, już 5 stycznia przyszłego roku.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News