GRODZISKNews

Przebudowa przedszkola dobiegła końca. Teraz czas na wyposażenie i nowoczesny plac zabaw2 min na czytanie

GRODZISK - Przebudowa przedszkola dobiegła końca. Teraz czas na wyposażenie i nowoczesny plac zabaw - myregion

W grudniu ubiegłego roku zakończyła się przebudowa miejscowego przedszkola. Efektem jest nowa część, w której powstały m.in. trzy sale. Na projekt realizowany przez placówkę pieniądze wydała nie tylko gmina, a skorzystają przede wszystkim dzieci oraz nauczyciele. Dyrektor Iwona Bartkowiak szczegółowo wyjaśnia na co przeznaczone zostaną pieniądze. Łączna wartość przedsięwzięcia to ponad 400 tys. zł. 

We wtorek (21.07) na sesji nadzwyczajnej rakoniewiccy radni przegłosowali zmiany w tegorocznym budżecie gminy w związku z dotacją w wysokości ponad 81 tys zł, właśnie na ten cel, z Europejskiego Funduszu Społecznego. To jednak tylko część całej kwoty. Na co pieniądze zostaną przeznaczone? Część trafi na wyposażenie jednej z nowych sal – meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, w tym tablicę multimedialną. Dzięki projektowi, na placu zabaw pojawi się nowoczesny zestaw zabawowy dla najmłodszych dzieci. Unijne wsparcie pozwoli na przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli, a dla dzieci – na dodatkowe zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. A ponieważ projekt jest realizowany w partnerstwie z jedną ze szkół jezyka angielskiego w Wolsztynie, od września przedszkolaki będą mogły doskonalić naukę tego języka nie tylko na zajęciach prowadzonych z nauczycielami przedszkola, ale będą miały dodatkowe zajęcia i mozliwość jego utrwalania i doskonalenia.

Dyrektor Iwona Bartkowiak dodaje, że od września 2020 r. do przedszkola będzie uczęszczało 263 dzieci, które będą rozmieszczone w 11 oddziałach. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowano na 1 czerwca br. I wprawdzie pandemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości, to najważniejsze, że dzięki gminie i pieniądzom z zewnątrz rakoniewickie przedszkolaki będą się bawić i uczyć w lepszych warunkach, niż wcześniej. Przypomnijmy, że projekt dotyczy ,,Zwiększenia dostępu do edukacji przedszkolnej w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Rakoniewicach”, realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Współfinansowano go ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. A na tej samej sesji radni postanowili również, że ponad 13 tys zł z tegorocznego budżetu przeznaczy się na namalowanie muralu na ścianie sali gimnastycznej Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Rostarzewie. Ma on przedstawiać postacie z bajek.

PAT

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK