FOTONewsNOWY TOMYŚL

Przebudowa idzie pełną parą. Prace w domu kultury pochłoną ponad 1,5 mln zł3 min na czytanie

FOTO - Przebudowa idzie pełną parą. Prace w domu kultury pochłoną ponad 1,5 mln zł - myregion

Remont ruszył w pełni około miesiąc temu. Dyrektor placówki początkowo zakładał, że dach zostanie wykonany latem, ale wykonawca czekał na materiały budowlane. – Mimo to termin zakończenia prac nie jest zagrożony – mówi burmistrz Zbąszynia, Tomasz Kurasiński.

Duże zmiany nastąpią już w samym wejściu. Przesunięte zostaną schody, dzięki czemu powstanie dodatkowe biuro Regionu Kozła. Będzie tez miejsce na ekspozycję czasowe. W bocznej nawie będą toalety, zaplecze kuchenne i magazyn. Do tej pory toalety były zbyt małe, a oczekujący w kolejce spotykali się z osobami wnoszącymi jedzenie do kuchni. Teraz będzie też dostępne wejście od tyłu.

Z wnętrza sali głównej zniknęły słupy podtrzymujące strop. Zostanie wyposażone w profesjonalny sprzęt akustyczny i oświetlenie ledowe. W trakcie prac okazało się, że nie uda się uratować drewnianej podłogi. Początkowo zakładano, że zostanie wycyklinowana. Gmina zdecydowała się dołożyć 200 tys. zł na nową.

Samorząd rozważa też wymianę źródła ogrzewania, obecnie jest to piec węglowy. Pomieszczenia administracji, toalety i kuchnia będą wyposażone w grzejniki. Pojawią się też w sali głównej, ale będą służyć do utrzymania temperatury na poziomie ok. 15 stopniu. Podczas imprez będzie wykorzystywana nowoczesna instalacja nawiewna, która szybko dogrzeje pomieszczenie.

Koszt całych prac to ok. 1 mln 500 tys. W sumie ponad 638 tys. zł pochodzi z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Regionu Kozła i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Do tego radni zdecydowali dołożyć ostatnio 200 tys. zł na podłogę. Pracę mają się skończyć 8 grudnia, bo do końca roku gmina musi rozliczyć dofinansowania. Zakres prac nie obejmie odnowienia elewacji budynku.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO