NewsWOLSZTYN

Promują turystykę idąc śladami drewnianych znaczków. Ich film zobaczymy już we wrześniu3 min na czytanie

News - Promują turystykę idąc śladami drewnianych znaczków. Ich film zobaczymy już we wrześniu - myregion

Piotr Banaszkiewicz z gdańskiej Fundacji Latebra kręci serię filmów o tematyce turystyczno – historycznej promujących turystykę polską. – Odwiedzam ciekawe miejsca, zarówno te bardzo, jak i mniej znane, które chcę zareklamować i zachęcić Polaków do ich odwiedzania i wspierania – mówi. Idzie śladami Znaczków Turystycznych. Planuje zjeździć cały kraj, odwiedzić i sfilmować wszystkie te miejsca. Parowozownia znalazła się, po Wilczym Szańcu, na drugiej pozycji jego długiej listy.

– Zapraszam na portal Znaczka Turystycznego w Polsce, gdzie możemy znaleźć mapę, na której oznaczonych jest już tysiąc miejsc – mówi Piotr Banaszkiewicz. Do Wolsztyna przyjechał na zaproszenie Roberta Salwowskiego z Nowego Tomyśla, który wraz z synem Marcelim kolekcjonuje Znaczki Turystyczne. – Zdecydowałem się zareagować na jego odezwę w taki sposób, że odbędę jakąś długą podróż, podzieloną oczywiście na kilka etapów, właśnie po tych obiektach turystycznych – dodaje Banaszkiewicz.

– Na terenie powiatu wolsztyńskiego jest obecnie do zdobycia kilkanaście znaczków, a w sąsiednim powiecie nowotomyski aż 23. Parowozownia jest jednak jedynym miejscem, które odwiedzimy tu podczas tej zaplanowanej już części trasy. Stąd wybieramy się do Szreniawy, Poznania i Gniezna – mówi Robert Salwowski. – Zachęcam każdego do odwiedzenia strony Znaczka Turystycznego i zaplanowania własnej trasy, podczas której zebrać można własną kolekcję tych pamiątek – dodaje. – A już niebawem, najprawdopodobniej na początku września, zapraszamy na nasz kanał youtube, na którym prezentować będziemy materiały, które powstaną podczas tej podróży – zaprasza Piotr Banszkiewicz.

Pomysł promowania miejsc atrakcyjnych turystycznie Znaczkami Turystycznymi , wyznaczania szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się 22 lata temu w Czechach i szybko dostał na Słowację, Ukrainę, do Niemiec, Austrii, na Węgry, do Słowenii, Rumunii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Australii, Francji, Norwegii, Hiszpanii, Chorwacji, USA oraz w 2004 r. do Polski. Na początku sierpnia w całej Europie, USA i Rosji było już ponad 6 tys. 98 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem rośnie.

W Wolsztynie Znaczek Turystyczny poza Parowozownią mają Także Park Miejski j Fara. W okolicy, pocysterski zespól klasztorny w Obrze, wieża widokowa w Kaszczorze, kościół św. Jana Chrzciciela w Przemęcie, wieża widokowa w Siekowie, Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, barkowy ratusz w Rostarzewie, ratusze w Kargowej, Babimoście, Grodzisku Wielkopolskim, grodziskie starostwo powiatowe,dawny ratusz w Nowym Tomyślu, gdzie obecnie mieści się siedziba sądu, nowotomyski wiklinowy kosz – gigant czy Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News