NewsNOWY TOMYŚL

Promocja tomiku poezji Anny Nowaczyk. Wiersze czytała autorka, jej córki, a nawet wnuk3 min na czytanie

News - Promocja tomiku poezji Anny Nowaczyk. Wiersze czytała autorka, jej córki, a nawet wnuk - myregion

W czwartkowy wieczór, 23 września, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zaprosiła miłośników słowa pisanego na wyjątkowe spotkanie Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich, którego bohaterką była Anna Nowaczyk. Promocja jej tomiku poezji “Z przymrużeniem oka” odbyła się w ciepłej, familiarnej i bardzo przyjacielskiej atmosferze. Wiersze czytała sama autorka, jej córki: Marta i Monika, wnuk Kuba oraz brat, aktor Andrzej Pieczyński. Piękną muzyczną dedykacją uraczył wnuk poetki – Jan. 

Anna Nowaczyk od lat jest związana z Nowotomyskim Piętrem Wyrazów Literackich, a na słynnej „ławeczce poetów” zasiadła po raz pierwszy w maju 2013 roku i od tej pory nieprzerwanie, pełna twórczego entuzjazmu, pozwala słuchaczom obcować z wychodzącymi spod jej pióra tekstami. 

Na jej debiutancki tomik wydany staraniem bibliotecznej oficyny składają się wiersze, będące w części kroniką rodzinnych zdarzeń, wiersze zachęcające do zastanowienia się nad pewnymi zjawiskami i faktami, również te skłaniające do wyjścia poza schemat codziennych spraw, uważniejszego spojrzenia na siebie, zgłębienia sposobu myślenia i emocji otaczających nas osób, a nawet wiersze zachęcające do podjęcia wyzwania, jakim może być swoisty dialog z kulturową tradycją. A wszystko to w formie adekwatnej do tytułu: z przymrużeniem oka. 

Prezentowany zbiór poezji, obok samej autorki, współtworzyli: Adam Rybarczyk, który opatrzył tomik pełnymi lekkości i dowcipu grafikami, Andrzej Pieczyński – aktor, brat poetki, czytający wiersze nagrane na dołączonej do książki płycie, Maciej Kucharski – twórca muzyki towarzyszącej czytanym wierszom na płycie oraz Lech Nawrocki, który opatrzył komentarzem napisane teksty. Niewątpliwą atrakcją wieczoru, poza czytanymi wierszami, była muzyczna, bardzo poetycka podróż, w którą zaprosił wnuk poetki – Jan Szwiec. W jego wykonaniu wybrzmiały m.in. utwory z repertuaru: Ryszarda Rynkowskiego, Artura Andrusa i Jacka Kaczmarskiego. Nie zabrakło wierszowanych życzeń od nowotomyskich poetów, gratulacji i uścisków od rodziny i przyjaciół oraz od serca płynących dedykacji. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News