NewsWOLSZTYN

Prof. Sławomir Kamiński: Z wielką radością zapraszam na kolejną edycję festiwalu organowego!2 min na czytanie

News - Prof. Sławomir Kamiński: Z wielką radością zapraszam na kolejną edycję festiwalu organowego! - myregion

Już pierwszego sierpnia koncert inauguracyjny XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie. Na święto muzyki, które potrwa do 29 sierpnia zaprasza dyrektor artystyczny festiwalu prof. Sławomir Kamiński. – Festiwal zapewni nam, miłośnikom muzyki, bezpośredni kontakt z wielką sztuką muzyczną we wspaniałych interpretacjach – zaznacza profesor. Podkreśla, że po wielu miesiącach milczenia lub aktywności w alternatywnych formach artyści mogą spotkać się wreszcie realne z publicznością. – Żywię głęboką nadzieję, że program tegorocznego festiwalu zostanie życzliwie przyjęty przez melomanów. Oferta jest bardzo różnorodna i z pewnością każdy znajdzie w niej wiele interesujących dla siebie wydarzeń – mówi Sławomir Kamiński. 

Dyrektor festiwalu zwraca uwagę na dwa koncerty. – Ósmego sierpnia wystąpi z recitalem solowym młody ale niezwykle utytułowany już niemiecki organista Johannes Krahl- tryumfator kilku prestiżowych europejskich konkursów organowych.15 sierpnia z kolei gościć będziemy artystów wykonujących muzykę jazzową, a w ich wykonaniu usłyszymy improwizacyjne wizje polskich pieśni maryjnych – absolutnie unikatowe i oryginalne – zaznacza profesor Kamiński, który przy okazji dziękuje za pomoc , przychylność i wsparcie władz samorządowych, a także sponsorów, patronów i przyjaciół festiwalu. – Wśród nich szczególne miejsca zajmują burmistrz Wojciech Lis i ksiądz kanonik Sławomir Majchrzak – zaznacza Sławomir Kamiński. 

– Zapraszam mieszkańców Wolsztyna a także turystów i wczasowiczów na koncerty XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie. 
Niech muzyka stanie się remedium na trudne czasy pandemicznych ograniczeń! – podkreśla na koniec. 

opr. ŁR

FOTO: BOK Białostocki Ośrodek Kultury; plakat: materiały organizatora

News - Prof. Sławomir Kamiński: Z wielką radością zapraszam na kolejną edycję festiwalu organowego! - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News