NewsNOWY TOMYŚL

Proboszcz nawołuje do walki: Trzeba stanąć i bronić naszej ojczyzny przed walcem LGBT1 min na czytanie

News - Proboszcz nawołuje do walki: Trzeba stanąć i bronić naszej ojczyzny przed walcem LGBT - myregion

Echem poniosło się wczorajsze kazanie ks. Tomasza Sobolewskiego, proboszcza pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. Duchowny mówił w nim nie tylko o wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku. Wspomniał również o osobach LGBT twierdząc, że „przestępstwa i chuligańskie akty agresji działaczy LGBT zyskały poparcie części polityków, dziennikarzy i tzw. celebrytów”. O sprawie jako pierwsza napisała poznańska Gazeta Wyborcza informując, że transmisja mszy z kazaniem duchownego odbywała się w internecie. Dziennikarz „GW” Piotr Żytnicki zwrócił jednak uwagę, że nagranie usunięto.

Proboszcz Sobolewski mówił w trakcie kazania, że osobom LGBT zaproponowano pomoc prawną, a same łamią one prawo. – A to jest jednak z odsłon wielkiej wojny cywilizacyjnej, to jedne z wielu bitew tęczowej rewolucji. Teraz areną jest polska ziemia i polskie serca – mówił proboszcz. Zaznaczał, że likwiduje się takie pojęcia jak mąż i żona, mama i tata. – Jednym z kłamstw tej właśnie ideologii jest wmawianie społeczeństwu i także katolikom, że ta tzw. mniejszość seksualna jest wciąż prześladowana. Dzisiaj trzeba stanąć po raz kolejny i bronić naszej ojczyzny i naszych serc przed neomarksizmem, przed walcem LGBT i tymi liberalnymi prądami, które chcą pana Boga wyrzucić z naszych serc i naszych dusz – głosił ks. Tomasz Sobolewski. 

Na koniec zaznaczał, że chce się wprowadzić nowy porządek i ład nie liczący się z przykazaniami i katolicką nauką Kościoła. – Nie możemy tej wojny przegrać – mówił duchowny. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News