GRODZISK

Prezes Orła Granowo: Jest dobrze, ale chcemy, żeby było jeszcze lepiej!4 min na czytanie

GRODZISK - Prezes Orła Granowo: Jest dobrze, ale chcemy, żeby było jeszcze lepiej! - myregion

Drużyna z Granowa na co dzień występuje w wielkopolskiej klasie okręgowej. Po rundzie wiosennej zajmuje 5 miejsce w tabeli. Na swoim koncie zgromadziła 30 punktów w 16 spotkaniach. Piłkarze odnieśli 9 zwycięstw, zanotowali 3 remisy i 4 porażki. Bilans bramkowy Orła wynosi 32-18. Takie statystyki w „okręgówce” z pewnością z jednej strony cieszą i napawają optymizmem na dalszą grę a z drugiej budują apetyt na coraz więcej. Poniżej rozmowa z prezesem TS Orzeł Granowo Robertem Izydorczykiem. 

Jak ocenia Pan z punktu widzenia prezesa wynik drużyny po rundzie jesiennej?

W mojej ocenie runda jesiennie była dla nas udana, lecz pozostawia pewien niedosyt. Wiem, że stać nas na jeszcze lepsze wyniki, tym bardziej, iż zawodnicy podchodzili bardzo sumiennie do treningów. 

W takim razie, jak wyglądały tegoroczne przygotowania do rundy jesiennej?

Przygotowania były inne niż zwykle z powodu pandemii Covid-19. Rozpoczęliśmy je 2 czerwca, a pierwszy mecz ligowy został zaplanowany na 9 sierpnia, co dawało nam sporo czasu na przygotowanie się do ligi. Po wznowieniu treningów zwiększyliśmy z 2 do 3 jednostek treningowych w tygodniu plus mecz kontrolny w weekend. Poszerzyliśmy naszą kadrę szkoleniową o zajęcia z fizjoterapeutą a nasi bramkarze mają indywidualne zajęcia z trenerem bramkarzy z GOALKEEPERS ACADEMY. Staramy się wprowadzić nasz klub na wyższy poziom, by dawał zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności. Frekwencja na treningach wynosiła średnio 20 osób, co napawało optymizmem. Wynik, który osiągaliśmy jest pozytywny. Przed rozpoczęciem ligi celowaliśmy w pierwszą piątkę i tak też zakończyliśmy rundę jesienną. Zawodnicy, trener, zarząd oraz kibice mają pewien niedosyt, bo wiemy że stać nas na więcej. Tym bardziej, że jako jedyna drużyna wygraliśmy z liderem naszej grupy Naszą Dyskobolią. Przegraliśmy z drużynami, które były w naszym zasięgu, lecz zadecydowała dyspozycyjność zawodników w danym dniu…

Czy w tym nadzwyczajnym 2020 roku pandemia bardzo pokrzyżowała wam ligowe plany i znacząco wpłynęła na drużynę?

Pandemia ma wpływ na wszystko i wszystkich. W naszej drużynie pojawili się zawodnicy, którzy musieli przejść kwarantannę. Dodatkowym problemem była niepewność czy każdy mecz nie jest ostatnim i czy będzie nam dane dograć rundę do końca. Rundę udało się dograć do końca, niestety bez obecności kibiców a teraz trwa przerwa w rozgrywkach, zatem jakie są plany na okres zimowy i jakie główne założenia na rundę wiosenną? Grudzień spędzamy na regeneracji i leczeniu urazów. Do zajęć wracamy 8 stycznia 2021 r. o ile nie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Mamy zaplanowanych 5 meczów kontrolnych. Już dziś wiemy, iż będziemy mieć roszady w kadrze. Cele na rundę wiosenną są jasne. Chcemy zdobyć więcej punktów niż w rundzie jesiennej. A przede wszystkim wprowadzać do kadry młodych zawodników, którzy będą świadczyć o sile naszego zespołu w przyszłości. 

Skoro o młodych zawodnikach mowa, jak wygląda kadra zespołu? Czy pojawiły się w niej nowe znaczące osobistości?

Do naszego zespołu dołączyło sporo zawodników. Głównie młodzi chłopacy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w piłce seniorskiej jak i kilku bardziej doświadczonych zawodników. Sądzę , że każdy zawodnik ma wpływ na wyniki drużyny. Jak już wspomniałem wcześniej, na treningach mieliśmy bardzo dużą frekwencję. Czasami na jednym treningu było 25 osób, co powodowało dużą rywalizację, przez którą piłkarze dawali z siebie wszystko, by znaleźć się w kadrze meczowej. W mojej ocenie to miało największy wpływ na wyniki naszego zespołu, nie pojedynczy zawodnik tylko cała drużyna. Z tego miejsca chciałbym również życzyć wszystkim Wesołych Świąt, zdrowia oraz wytrwałości w tych trudnych czasach. Oby przyszły rok dał nam więcej radości i spokoju ducha.

Dziękuję. 

MW

Foto: TS Orzeł Granowo/ ilustracyjne

GRODZISK - Prezes Orła Granowo: Jest dobrze, ale chcemy, żeby było jeszcze lepiej! - myregion
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK