GRODZISKNews

Prawosławne święta Bożego Narodzenia. Burmistrz Grodziska złożył życzenia1 min na czytanie

GRODZISK - Prawosławne święta Bożego Narodzenia. Burmistrz Grodziska złożył życzenia - myregion

– Wszystkim moim znajomym i przyjaciołom, którzy w zgodzie z rytem wschodnim będą obchodzić święta Bożego Narodzenia życzę pokoju nie tylko w te święta, ale przez cały rok – napisał w środę (5.01.) na swoim koncie na portalu społecznościowym burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.

– Życzę wam też zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia! – mówi burmistrz, który w rozmowie podkreśla, że życzenia kieruję do mieszkańców gminy Grodzisk oraz miast partnerskich – Brod w Republice Serbskiej i Doliny na Ukrainie, gdzie religia prawosławna jest religią dominującą.

Prawosławna Wigilia przypada trzynaście dni po katolickiej – 6 stycznia. Ma to związek z obowiązywaniem w kościele prawosławnym innego kalendarza. W kościele prawosławnym obowiązuje kalendarz juliański, a nie gregoriański. Święta trwają trzy dni. Dzisiaj (7.01.) przypada Boże Narodzenie, a potem drugi i trzeci dzień świąt. Burmistrz Hojan podkreśla, że stara się pamiętać o prawosławnych mieszkańcach gminy i przyjaciołach co roku.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK