FOTONewsNOWY TOMYŚL

Prawie 80 posesji może podłączyć się do nowej kanalizacji. Gmina zakończyła jej budowę2 min na czytanie

FOTO - Prawie 80 posesji może podłączyć się do nowej kanalizacji. Gmina zakończyła jej budowę - myregion

79 posesji może podłączyć się do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej. Chodzi o domy położone przy ul. Sątopskiej w Glinnie do ulic Szkolnej i Wrzosowej w Sątopach. Jak informuje nowotomyski ratusz, pierwszym odbiorcą podłączonym do kanalizacji jest Szkoła Podstawowa w Sątopach. 

Urząd Miejski podaje, że w ramach inwestycji, która rozpoczęła się w sierpniu 2020, powstał rurociąg o długości ponad 3,5 kilometra. Położono również ponad kilometr instalacji z rury kamionkowej, pół kilometra rury PCV i wykonano odnogi do wszystkich posesji. Powstała również przepompownia ścieków. Ponadto na całej szerokości ulic Dworcowej i Szkolnej w Sątopach odtworzono nawierzchnię. 

Inwestycja została wykonana ze środków gminnych, a za jej realizację odpowiadało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu. Prace pochłonęły ponad 2,5 mln zł netto. Jak informuje urząd, do skanalizowania całej miejscowości potrzebne jest jeszcze około 3,5 tys. metrów sieci, a na swoją kolej czeka jeszcze Wytomyśl, dla którego wykonano już projekt budowlany oraz Róża. Skanalizowano natomiast Bukowiec, Boruję Kościelną, Jastrzębsko Stare i Sękowo. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO