NewsWOLSZTYN

Prawie 28 milionów rządowej kroplówki dla konających małych i mikro przedsiębiorstw1 min na czytanie

News - Prawie 28 milionów rządowej kroplówki dla konających małych i mikro przedsiębiorstw - myregion

Do połowy stycznia mikro i mali przedsiębiorcy z terenu powiatu wolsztyńskiego otrzymali 27 mln. 872 tys 939 zł pomocy wypłacone przez Powiatowy Urząd Prawy w Wolsztynie w ramach tarczy antykryzysowej 2.0 oraz 195 tys. w ramach tarczy 6.0 – dla wybranych branż.

Najwięcej, bo nieco ponad 15 mln. 390 tys. trafiło do nich w formie pożyczek – bezzwrotnych jeśli działalności nie zostały zlikwidowane przez kolejne trzy miesiące. Pup udzielił 3 tys. 92 takie pożyczki z czego umorzonych zostało już 3 tys. 68., a 158 wniosków przedsiębiorców o przyznanie takiej pomocy zostało odrzuconych.

Z dofinansowania części wynagrodzeń pracowników skorzystało nieco ponad 400 pracodawców, którym obroty spadły o minimum 30 proc. Ich wnioski dotyczyły 3 tys. 199 pracowników i Pup wypłacił z tego tytułu prawie 11 mln zł. Także ponad 400 osób skorzystało z dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności dla samozatrudnionych, którym obroty spadły o min. 30 proc. Trafiło do ponad nich 2 mln. 300 tys. zł, a prawie 121 tys. zło PUP wypłacił czterem organizacjom pozarządowym w ramach dofinansowania wynagrodzeń ich pracowników.

W ramach tarczy 6.0 dla wybranych branż wnioski o pomoc złożyło 82 przedsiębiorców. Do połowy stycznia 39 z nich zostało pozytywnie rozpatrzonych, a 15 odrzuconych. Każda z udzielonych mikrodotacji to 5 tys. zł, co zdaniem przedsiębiorców – po 10 miesiącach pandemicznej zapaści jest kroplą w morzu potrzeb. Ciągną ostatkiem sił, a rządową kroplówkę nazywają przedłużaniem agonii.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News