GRODZISKNews

Prawdziwa gratka dla fanów planszówek i gier RPG. Grodzisk przeniesie się w świat mangi i anime1 min na czytanie

GRODZISK - Prawdziwa gratka dla fanów planszówek i gier RPG. Grodzisk przeniesie się w świat mangi i anime - myregion

Pierwszy raz w Grodzisku Wlkp. odbędzie się grodziski Mini-kon. W sobotę (28.08) w hali widowiskowo-sportowej w godz. 13-20 fani fantastyki będą mogli zanurzyć się w świat planszówek i gier RPG. To propozycja zdecydowanie dla młodzieży, która doskonale odnajduje się w świecie mangi i anime, która co roku jeździ do Poznania na Festiwal Fantastyki Pyrkon. 

W mniejszym wymiarze i po raz pierwszy świat fantastycznych superbohaterów zawita do Grodziska. Będzie można wysłuchać prelekcji miedzy innymi cosplayerki Keicho Cosplay. Cosplay to artystyczne hobby, w ramach którego najczęściej młodzi ludzie tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną. Termin cosplay powstał w Japonii w 1984 roku.

Cosplayerzy inspiracje czerpią z wielu źródeł, przy czym najpopularniejszymi z nich są komiksy (w tym manga), anime, seriale telewizyjne, filmy aktorskie i animowane oraz gry wideo. Osoby przebrane za swoich ulubionych superbohaterów uczestniczą w konkursach organizowanych na zlotach fanów fantastyki i kultury azjatyckiej. W trakcie poznańskiego Pyrkona po ulicach maszerują kolorowe postaci nie z tego świata. I taka osoba pojawi się również w Grodzisku. Cosplayerka Keicho opowie o swojej pasji, która pozwoliła jej wcielić się już w 50 różnych postaci.

Organizatorzy zapewniają również inne atrakcje – konkursy z nagrodami, kącik języka japońskiego. Będzie można, jak zapewniają, zagrać w planszówki, posłuchać o tym jak się tworzy gry fabularne (RPG) od samych twórców i zagrać w nie. To autor gry Bielmo- Mikrowydawnictwo RPG, czy ludzie od Akeya- uniwersum i system RPG będą wprowadzać w swoje gry i objaśniać jak w nie grać.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK