NOWY TOMYŚL

Pracownik skarbówki z zarzutami. Prokuratura nie wyklucza, że śledztwo będzie przedłużone1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Pracownik skarbówki z zarzutami. Prokuratura nie wyklucza, że śledztwo będzie przedłużone - myregion

Jak informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, śledztwo wobec Marka S., funkcjonariusza Urzędu Skarbowego w Nowym Tomyślu, może zostać przedłużone. – Jego zakończenie jest uzależnione od zgromadzenia w sprawie kompletnego materiału dowodowego – mówi Wawrzyniak. Zaznacza, że Marek S. jest objęty bezterminowym dozorem policji. Może go uchylić prokurator, ale w związku z tym, że śledztwo nadal trwa, nie wiadomo, kiedy może to nastąpić. 

Funkcjonariusz nowotomyskiej skarbówki usłyszał zarzuty 25 lutego. Zdaniem prokuratury, nie dopełnił obowiązków służbowych i działał na szkodę interesu publicznego. W jaki sposób? – Mężczyzna działając z chęcią osiągnięcia korzyści osobistej i materialnej, a także ukrywając fakt prowadzenia przez siebie działalności gospodarczej w postaci usług księgowych, zaniechał przeprowadzenia kontroli podatkowych podatnika. Doprowadził tym samym do przedawnienia należności publicznoprawnych wynikających z tytułu podatku VAT – informował na początku marca Łukasz Wawrzyniak. 

Marek S. złożył obszerne wyjaśnienia, w których nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. I dalej – jak mówi rzecznik prokuratury – nie przyznaje się. Wobec mężczyzny zastosowano dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł. Zawieszono go również w wykonywaniu zawodu urzędnika skarbowego na czas trwania postępowania. Łukasz Wawrzyniak dodaje, że zainicjowano je po kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w nowotomyskiej skarbówce. 

Podejrzanemu mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL