GRODZISKNewsWIDEO

Pracownik OSP zatrzymany, przyznał się do podpalenia. Wcześniej pomagał strażakom i sąsiadom2 min na czytanie

GRODZISK - Pracownik OSP zatrzymany, przyznał się do podpalenia.  Wcześniej pomagał strażakom i sąsiadom - myregion

Policja zatrzymała 34-letniego Piotra R. podejrzanego o dokonanie podpalenia obory i chlewni w gospodarstwie na osiedlu Wygoda w Rakoniewicach. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna przyznał się do tego i innych podpaleń w okolicy w ostatnich latach. – Nie mogę w to uwierzyć – mówi właścicielka gospodarstwa, w którym minionej nocy (14/15.09.) doszło do pożaru. – Od lat pomagał nam w gospodarstwie. Zajmował się nim, gdy musieliśmy wyjechać. Traktowaliśmy go jak członka rodziny – dodaje.

Piotr R. od kilku lat mieszkał w budynku gospodarczym na sąsiedniej posesji. Jak mówią mieszkańcy Rakoniewic, od dawna podejrzewany był o związek z pożarami, do których dochodziło tu na przestrzeni ostatnich lat, m. in. z pożarem wiatraka i pieczarkarni u dwóch innych sąsiadów w 2018 roku. – To było jednej nocy. Ledwo strażacy ugasili wiatrak, a godzinę później płonęła pieczarkarnia – wspomina jedna z sąsiadek. 

Sąsiedzi podkreślają, że zatrzymany 34-latek stale kręcił się wokół strażaków. – Chciał być strażakiem. Kiedyś nawet przysłał mi zdjęcie w mundurze – wspomina jedna z kobiet. Rakoniewiccy druhowie są zdruzgotani. – Nigdy nie ukończył żadnych szkoleń, nie był strażakiem i nigdy nie brał udziału w działaniach ratowniczych, ale pomagał nam w pracach gospodarczych i to też była ważna dla jednostki praca – podkreślają. 

– Kamera monitoringu nagrała Piotra jak zbliża się wieczorem do budynku, a potem odchodzi i patrzy z daleka jak ogień się rozwija. Nic nie robi, tylko stoi i patrzy. Dopiero po chwili przybiegł zaalarmować o pożarze, a potem pierwszy wszedł na dach gasić. Policjant stwierdził, że to choroba. Że tak to działa, że najpierw podpalają, a potem ratują i w ten sposób się dowartościowują – mówi pani Sylwia.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK