NewsREGION

Pracownicy szpitali zgarnęli miliony za covid. Teraz NFZ liczy ich dodatki co do godziny1 min na czytanie

News - Pracownicy szpitali zgarnęli miliony za covid. Teraz NFZ liczy ich dodatki co do godziny - myregion
11.11.2020 WROCLAW 16 DBOT POMOC TSW W 4 SZPITALU KLINICZNYM ODDZIALY COVID - POBIERANIE WYMAZOW , TRIAZ , FOT.DWOT

– Do końca października wystarczył jeden dyżur na oddziale covidowym w miesiącu, żeby zgarnąć 100-procentowy dodatek, czyli podwójną pensję za cały miesiąc. Od 1 listopada dodatek covidowy jest naliczany proporcjonalnie do godzin faktycznie przepracowanych z pacjentami covidowymi – mówi Marta Żbikowska – Cieśla z wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu. – I to jest sprawiedliwe – dodaje.

– Prawda jest taka, że na początku pandemii nikt nie chciał pracować na oddziałach covidowych, a potem były zapisy do kolejek do pracy – mówi rzeczniczka NFZ. Potem, czyli po wejściu w życie ustawy o dodatkach, co potwierdza stare porzekadło, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. A ile nas ta zachęta kosztowała?

– Od momentu wprowadzenia dodatków do końca października 2021 w całym kraju było to 8 mld 200 mln zł – podaje Marta Żbikowska – Cieśla. – Do szpitala w Wolsztynie na wynagrodzenia dla personelu medycznego trafiło 7 mln 125 tys. zł, a w formie jednorazowego dodatku dla personelu niemedycznego, który wynosił 5 tys. zł brutto na osobę 235 tys. zł. – dodaje.

– W szpitalu w Grodzisku Wielkopolskim suma dodatków covidowych dla personelu medycznego to 6 mln 217 tys. zł, a dla pracowników niemedycznych – 125 tys. zł. W lecznicy w Nowym Tomyślu dodatki dla medyków to 6 mln 360 tys. zł, a dla pracowników niemedycznych 238 tys. zł.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News