GRODZISKNews

Pracownica przedszkola przed sądem. Zarzucono jej kradzież pieniędzy, które zbierała od rodziców2 min na czytanie

GRODZISK - Pracownica przedszkola przed sądem. Zarzucono jej kradzież pieniędzy, które zbierała od rodziców - myregion

Niewykluczone, że w połowie grudnia zakończy się sprawa byłej pracownicy przedszkola w Rakoniewicach. Monika J. jest podejrzana o przywłaszczenie pieniędzy, które zbierała od rodziców.

Sprawa wyszła na jaw przed czterema laty. Dyrektor przedszkola w Rakoniewicach Iwona Bartkowiak postanowiła wówczas sprawdzić, czy pieniądze zbierane przez intendentkę są właściwie wydatkowane. Lokalnej gazecie mówiła wtedy, że były w tej sprawie sygnały od rodziców. – Miałam więc powody, żeby się temu przyjrzeć – zaznaczała. 

Zadaniem intendentki Moniki J. było zbieranie i naliczanie opłat za dodatkowe godziny pobytu dzieci w przedszkolu oraz na wyżywienie. Mnożąc te kwoty przez liczbę dni oraz dzieci wychodziły spore sumy. Dyrektor przedszkola sprawdziła pierwsze 4 miesiące 2016 roku. Kwota, jaka się nie zgadzała, wynosiła około 3 tys. zł. Intendentkę zwolniono, a sprawa trafiła do gminy, jako organu prowadzącego. Zlecono kontrolę zewnętrzną środków zbieranych przez intendentkę w 2015 roku. Okazało się, że w gminnej kasie brakuje blisko 30 tys. zł. Dyrektor przedszkola zawiadomiła policję, ruszyło śledztwo prokuratury. 

W jego trakcie ustalono, że brakująca kwota może być znacznie wyższa, sięgająca nawet 80 tys. zł. Dziś jednak o konkrety jednak trudno, bo zarówno mecenas reprezentujący w tej sprawie gminę, jak i burmistrz Gerard Tomiak, na tym etapie szerszego komentarza nie udzielają. – Mogę jedynie powiedzieć, że niewykluczone, iż 15 grudnia sprawa się zakończy – mówi Gerard Tomiak. Na ten dzień wyznaczono bowiem kolejną rozprawę w grodziskim sądzie. 

Jak informuje nas Katarzyna Błaszczak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu, Monikę J. oskarżono o oszustwo, poświadczanie nieprawdy w dokumentach i ich fałszowanie. Wymienione przestępstwa są zagrożone karą nawet kilku lat więzienia. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK