GRODZISKNews

Pracował dla urzędu w Rakoniewicach. Zginął razem z narzeczoną dzień przed ślubem2 min na czytanie

GRODZISK - Pracował dla urzędu w Rakoniewicach. Zginął razem z narzeczoną dzień przed ślubem - myregion

32- latek, który wraz ze swoją 26-letnią narzeczoną zginął tragicznie w wypadku samochodowym koło Odolanowa (pow. ostrowski) był pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i przygotowywał dla gminy Rakoniewice studium zagospodarowania przestrzennego. – To bardzo przykra sytuacja, to był młody chłopak, a już miał tytuł doktora na wydziale geografii – mówi Arkadiusz Pawłowski, wiceburmistrz gminy Rakoniewice.

We wtorek (31.08.) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policji osobówka zjechała częściowo na pobocze, wpadła w poślizg i ustawiła się bokiem. Ciężarówka uderzyła przodem w samochód, który wpadł w pole kukurydzy i przewrócił się na bok. 48-letni kierowca ciężarówki nie był pod wpływem alkoholu. Narzeczeni jadący citroenem zginęli na miejscu. 26-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna jechali obejrzeć salę weselną, bo na drugi dzień mieli wziąć ślub.

O śmierci dr inż. Bartosza Wojtyry poinformował Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM. – Bardzo zdolny i obiecujący badacz zagadnień związanych z geografią przemysłu (lokalne strefy aktywności gospodarczej, rynek piwa rzemieślniczego i samochodów osobowych), rozwojem obszarów wiejskich oraz lokalną polityką przestrzenną. Kierownik i uczestnik projektów badawczych, autor wielu publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii człowieka oraz planowania przestrzennego w Polsce” – napisał UAM w komunikacie.

JP

Foto: PSP w Ostrowie Wlkp.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK