NewsNOWY TOMYŚL

Pozytywnie zabiegani dla Mai. Kolejna impreza charytatywna już jutro. Kto chętny na bieg?1 min na czytanie

News - Pozytywnie zabiegani dla Mai. Kolejna impreza charytatywna już jutro. Kto chętny na bieg? - myregion

Fundacja pomoc ma Moc zaprasza na bieg charytatywny pod hasłem „Pozytywnie zabiegani dla Mai” oraz piknik rodzinny w niedziele (19.09.) w wigwamie Hubertówka w Nowym Dworze (gm. Zbąszyń). Maja Tomczak ma 16 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genowa kosztuję 9 mln 500 tys. zł. Obecnie na koncie dziewczynki na internetowej zbiórce jest ok. 2 mln 270 tys. zł. To dużo, ale potrzeba jeszcze więcej.

Bieg dla dzieci startuje o godz. 11. Przedszkolaki, w wieku sześciu lat, będą się ścigać na dystansie 100 metrów. Uczniowie klas od pierwszej do drugiej szkoły podstawowej pobiegną na 200 metrów, klas od trzeciej do czwartej 400 metrów, klas od piątej do szóstej 600 metrów, klas siódmych 800 metrów, klas ósmych 1 tys. metrów. Młodzież do lat 16 będzie się ścigać na dystansie 1 tys. 200 metrów. Marsz rodzinny z wózkiem wystartuje na pół kilometra o godz. 12. Główny bieg na dystansie 5 km o godz. 13, a spacer z kijkami, na tym samym dystansie, o godz. 13.10.

Wpisowe do biegu głównego i biegu z kijkami wynosi 50 zł, a na biegi dla dzieci 20 zł. Organizatorzy podkreślają, że cały dochód zostanie przekazany na leczenie dziewczynki i jeśli ktoś ma ochotę, to można przekazać więcej. Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 9 do 12.40.

Wśród atrakcji nie tylko ciasto, kawa, zupa od szefa kuchni Ostoja Chobienice i grill, ale też warkoczyki, dmuchańce, malowanie twarzy, licytacje, skręcanie baloników i animacje. Będzie też można zakupić cegiełki po 10 zł.

JP

Na zdjęciu pierwszy bieg zorganizowany przez Fundację Pomoc ma Moc w Nowej Wsi (gm. Przemęt).

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News