NewsNOWY TOMYŚL

Pozwali spółkę, która podniosła opłaty za gaz. Chcą anulowania podwyżki, ale nie tylko2 min na czytanie

News - Pozwali spółkę, która podniosła opłaty za gaz. Chcą anulowania podwyżki, ale nie tylko - myregion

Jak poinformowała Klaudia Janas z Kancelarii Gniatowski, we wtorek (30.11.) do Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu złożono pozew przeciwko dostawcy gazu dla takich gmin, jak m.in. Tarnowo Podgórne, Buk czy Opalenica. Pozew złożył radca prawny Michał Gniatowski, pełnomocnik mieszkańca Tarnowa Podgórnego, pokrzywdzonego drastycznymi podwyżkami. 

Jak wskazała kancelaria, pozew zmierza do anulowania niedawnej drastycznej podwyżki taryfy gazu, a także do zabezpieczenia powództwa poprzez zawieszenie stosowania nowej, wyższej taryfy. – Sprawa z założenia ma mieć charakter precedensowy, bo w identycznej sytuacji są tysiące odbiorców gazu z kilku podpoznańskich gmin – przekazała kancelaria. 

Podwyżki gazu sięgające gdzieniegdzie 170 proc. wywołały falę protestów i spowodowały zjednoczenie się wielu samorządowców. Zorganizowali oni spotkanie z członkiem zarządu firmy G.EN GAZ, próbując dowiedzieć się, co stoi za wzrostem stawek i czy są szanse, by ceny obniżono. Podwyżki ostro krytykują również nasi samorządowcy, w tym burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, jak i wójt Kuślina Mieczysław Skrzypczak. Pierwszy z nich dopytywał na spotkaniu, dlaczego PGNiG ma tańszy gaz niż G.EN GAZ, a drugi przypominał, że wiele samorządów przystąpiło do programu „Czyste powietrze”, a teraz świeci przed mieszkańcami oczami. 

Padły też słowa o braku empatii wobec mieszkańców ze strony spółki, o czym mówił burmistrz Szulc, ale członek zarządu spółki zapewniał, że ta empatia jest. Nie potrafił jednak wskazać, na czym polega. Z kolei wójt Skrzypczak, przypominając o programie „Czyste powietrze” wskazywał, że urząd, ośrodek zdrowia czy biblioteka przeszły na ogrzewanie gazem, a teraz opłacalność takiego ruchu stoi pod znakiem zapytania. – Niech pan się postawi w roli wójta czy burmistrza, który promował program „Czyste powietrze”. Ja uważam, że pretensje mieszkańców odnośnie wymiany pieców są słuszne. Wpuściliśmy ich w maliny – mówił Mieczysław Skrzypczak. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News