GRODZISKNews

Pożegnanie wieloletniej dyrektor szpitala. To dzięki niej lecznica przeszła modernizację1 min na czytanie

GRODZISK - Pożegnanie wieloletniej dyrektor szpitala. To dzięki niej lecznica przeszła modernizację - myregion

Barbara Rożyńska-Szumska była ordynatorem oddziału noworodkowego grodziskiego szpitala. Od 1998 do 2018, z trzy letnią przerwą, pełniła funkcję dyrektora całej lecznicy. Była lekarzem neonatologiem i razem z mężem ginekologiem przez wiele lat pomagali pacjentom. W 2018 roku za swoją pracę została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski”.

Podczas pełnienia przez Rożyńską – Szumską funkcji dyrektora szpital w Grodzisku Wielkopolskim został zmodernizowany i rozbudowany tak, aby spełniał unijne standardy. Placówka zyskała także nowe wyposażenie. – Nieustannie zabiegała o ciągłe doposażanie szpitala oraz pozyskiwanie dobrze wykwalifikowanych lekarzy. Swoją pracą i bezgranicznym zaangażowaniem oraz determinacją, wielokrotnie udowodniła, że służba zdrowia i troska o nasz grodziski szpital są dla niej priorytetem – czytamy w uzasadnieniu do uchwały w sprawie nadania tytułu.

– Niezbyt długo współpracowaliśmy na niwie zawodowej. Pani dyrektor odeszła na emeryturę, gdy zostałem burmistrzem. A gdy byłem zastępcą to szef odpowiadał za kontakty ze szpitalem – mówi Piotr Hojan, burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. – Zapamiętam ją głównie za pomoc przy organizacji Grodziskiego Półmaratonu Słowak. Jako wolontariusz służyła nam swoją pomocą jako lekarz – mówi burmistrz. Warto odnotować, że co roku udzielała też wsparcia w zabezpieczeniu medycznym grodziskich pielgrzymek do Grobu Ojca Bernarda w Lubiniu.

Burmistrz Hojan podkreśla, że pani doktor była bardzo zaangażowana w pracę dla szpitala. – Pracownicy często nazywali ją mamuśką, albo babunią – wspomina burmistrz. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany. Barbara Rożyńska – Szumska miała 72 lata.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK