GRODZISKNews

Pożegnają lato plenerowym teatrem. Spektakle już w najbliższą sobotę1 min na czytanie

GRODZISK - Pożegnają lato plenerowym teatrem. Spektakle już w najbliższą sobotę - myregion

W sobotę (28.08) Gminny Ośrodek Kultury w ramach festynu pn. Pożegnanie Lata zaprasza na dwa plenerowe przedstawienia. Jedno dla dzieci o godz. 17. w wykonaniu Teatru Łata pt. „Morskie opowieści”, natomiast o godz. 21. Teatr Ewolucji Cienia wystawi spektakl dla dorosłych pt. „Czas Wilka”

Jak tłumaczy Anna Gawron, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Granowie spektakle te są częścią projektu Teatr w Małym Mieście dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i ze środków Fundacji PZU. – Cieszę się, że możemy już drugi raz brać udział w kolejnej edycji tego projektu – wyjaśnia dyrektor granowskiego GOK-u. To inicjatywa profesjonalnych artystów, którzy postawili na współpracę z małymi miejscowościami i gminnymi ośrodkami kultury – podkreśla. 

„Morskie opowieści” to historia budowania statku przez bohaterów podana w wesołej i dynamicznej formie teatru ruchu. Widownia będzie przeżywać razem z bohaterami niesamowite przygody, walkę z żywiołami i morskimi stworami.„Czas Wilka” to propozycja dla dorosłych, to widowiskowy spektakl piękny w obrazie, jednak przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku, sile nienawiści i mocy przebaczenia. To opowieść o siłach rządzących naturą ludzką i budzącym się wilku w niektórych z nas.

Granowianie w taki artystyczny sposób w sobotę pożegnają lato. Na festynie nie zabraknie również tradycyjnych atrakcji takich jak dmuchańce, malowanie twarzy, mała gastronomia. Wystąpi również Zespół wokalny Granowo i Opalenicka Grupa Wokalna działająca przy CKiB w Opalenicy. Wójt Granowa, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Granowo zapraszają w najbliższą sobotę do parku przy pałacu w Granowie.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK