NewsWOLSZTYN

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym. W “dwójce” zmiana pokoleniowa na stanowisku dyrektora5 min na czytanie

News - Powrót do szkół w reżimie sanitarnym. W “dwójce” zmiana pokoleniowa na stanowisku dyrektora - myregion

Dzisiaj (1.09.) zaczął się kolejny rok szkolny. Uroczysty apel w szkole podstawowej nr 2 w Wolsztynie rozpoczęła Lucyna Bobińska, która po szesnastu latach zakończyła swoją pracę na stanowisku dyrektora placówki. Rządy w szkole przekazała Aleksandrze Nowak uściskiem dłoni. Uczniowie wręczyli nowej pani dyrektor symboliczne klucze do szkoły. Były też kwiaty i podziękowania dla dyrektor Bobińskiej i jej zastępców – Andrzeja Magdansa i Hanny Kani.

Nowa szefowa placówki przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Przypomniała, że szkoła dalej będzie pracować w reżimie sanitarnym i życzyła, aby jak najdłużej trwało nauczanie stacjonarne. Od września w szkołach ma trwać akcja promocyjna szczepień przeciw koronawirusowi. Szczepienia są dobrowolne, a nauczyciele, którzy chcieli są już w pełni zaszczepieni. Teraz czas na uczniów.

Obecnie szczepić można dzieci od 12 roku życia. – Rozmawiałam o tym z rodzicami. Rozważam czy się zaszczepić, może się to przydać np. gdy będę chciała pójść na koncert. Rodzice dali mi jednak prawo wyboru. Na razie się nie zdecydowałam – mówi ósmoklasistka z wolsztyńskiej dwójki. Jej koleżanka podkreśla, że mama nie jest zwolenniczką szczepień dzieci. – Gdybym jednak chciała na pewno by się zgodziła. Na razie nie jestem zaszczepiona – mówi dziewczyna.

Opinie wśród rodziców młodszych dzieci są podzielone. – Moje dziecko ma 11 lat, ale nawet jak skończy już dwanaście nie będę go szczepić – mówi jedna z mam i przyznaję, że sama szczepionkę przyjęła. Inna mama podkreśla, że do szczepień przekonała się trzy tygodnie temu. – Przyjęłam dawkę szczepionki Jonhson&Jonhson, a jak dziecko skończy 12 lat też go zaszczepię. Uważam że, to jedyna możliwość, żeby zwalczyć pandemie, która opanowała cały świat – mówi kobieta.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News