NewsWOLSZTYN

Powiat pożyczy laptopy dzieciom z rodzin zastępczych. Nowy sprzęt trafi do uczniów jeszcze przed końcem wakacji2 min na czytanie

News - Powiat pożyczy laptopy dzieciom z rodzin zastępczych. Nowy sprzęt trafi do uczniów jeszcze przed końcem wakacji - myregion

Jak poinformował starosta wolsztyński – Jacek Skrobisz, powiat otrzymał 112 tys. zł dofinansowania w ramach wsparcia dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii. Za pieniądze z projektu kupionych zostało m. in. 30 laptopów, które w większości trafić maja do dzieci w wieku szkolnym przebywających w rodzinach zastępczych na terenie powiatu. 

Starostwo kupiło także trzy telewizory, tablicę interaktywną i ekran projekcyjny, a także dwa zestawy mebli pokojowych, które mają stanowić wyposażenie miejsc ewentualnej kwarantanny oraz środki ochrony indywidualnej – maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne.

Nowy sprzęt trafi do rodzin zastępczych i domu dziecka jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Przypomnijmy, że obowiązkowe zdalne nauczanie ujawniło, że gros dzieci w rodzinach wielodzietnych, zastępczych i placówkach opiekuńczo – wychowawczych nie ma swobodnego dostępu do komputerów, by móc się bez przeszkód uczyć. To właśnie z tego powodu dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie, Anna Białek, podjęła decyzję o zakupie laptopów dla wychowanków domu dziecka, a gminy z pomocą finansową ministerstwa kupowały komputery dla szkół, które następnie udostępniały ten sprzęt najbardziej potrzebującym uczniom. Komputery dla wychowanków pieczy zastępczej też mają zostać im użyczone. Na jakich warunkach, dowiemy się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. 

– O tym, że dzieci mogą otrzymać taki sprzęt dowiedzieliśmy się z internetu. Nikt nie pytał nas wcześniej o potrzeby i nie informował, że powiat będzie się starał o środki na ten cel. Jeśli dzieci dostaną takie laptopy, to na pewno bardzo się ucieszą, bo nie da się ukryć, że są im potrzebne – przyznają wolsztyńskie rodziny zastępcze. – Kiedyś koordynator zadzwonił z informacją, że będą się starać o pieniądze na zakup komputerów dla dzieci z jakiejś fundacji, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło, a powiem szczerze, że dwa komputery w domu na kilkoro uczących się to zdecydowanie za mało, a z pieniędzy, które otrzymujemy na utrzymanie dzieci naprawdę trudno jest z dnia na dzień wygospodarować tak dużą sumę, by każdemu dziecku kupić laptop – wyjaśnia jedna z matek zastępczych, bo jak podkreślają opiekunowie, wartość komputera znacznie przekracza kwotę, jaką rodziny otrzymują miesięcznie na utrzymanie dziecka – zwłaszcza rodziny spokrewnione.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News