NewsNOWY TOMYŚL

Powiat powtórzy konkurs dla organizacji pozarządowych. Będą nowe zasady2 min na czytanie

News - Powiat powtórzy konkurs dla organizacji pozarządowych. Będą nowe zasady - myregion

Powiat nowotomyski ogłosił konkurs w ramach sześciu zadań. Ogłoszono rozstrzygnięcie tylko części, resztę pozostawiono bez rozpatrzenia i ogłoszono kolejny konkurs. Chodzi o część ofert w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wszystkie oferty z zadania – realizacja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej.

– Tydzień temu zarząd podjął uchwałę w tej sprawie, eliminując wadliwe zapisy konkursu. Nie została m.in. zakreślona górna granica wynagrodzenia za godzinę pracy dla trenerów czy instruktorów. Zatem organizacje w swoich ofertach mogły wnioskować o wysokie wynagrodzenia, a to w konsekwencji mogłoby stanowić naruszenie dyscypliny finansów publicznych – mówi Marcin Brambor, wicestarosta nowotomyski. – W związku z tym opracowaliśmy nowe zasady konkursowe dla nieprzyznanych zadań i postanowiliśmy ogłosić drugi konkurs dla organizacji pozarządowych – mówi Brambor. Tutaj podano maksymalną stawkę dla trenera, to 45 zł brutto za godzinę. Określono też, że zajęcia powinny trwać 30 tygodni. Kolejny konkurs zostanie rozstrzygnięty do 19 marca.

Pieniądze podzielono w ramach zadania wspieranie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Wnioski złożyło sześć organizacji. Dotacje dostali: Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Aktywnych Kobiet z Bolewic (2 tys. zł), harcerze z Nowego Tomyśla (1 tys. 700 zł) i Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne (2 tys. zł). W ramach części zadania wspieranie i upowszechnianie kultury, dla której konkursu nie unieważniono, dotacje dostało 13 organizacji. Najczęściej była to kwota 2 tys. 500 zł, a najmniej dostał SKS Sparta Opalenica – 950 zł. W ramach zadania turystyka i krajoznawstwo było sześć wniosków. Dotacje dostały trzy organizacje, równo po 1 tys. zł.

Na zadania w ramach nauki, szkolnictwa, edukacji, oświaty i wychowania złożono jedną ofertę, a w ramach działań na rzecz osób w wieku emerytalnym, osób starszych, niepełnosprawnych, kombatantów i osób represjonowanych w zakresie organizacji spotkań integracyjnych były trzy wnioski. Nikt jednak nie otrzymał dofinansowania, ponieważ autorzy projektów popełnili w nich błędy formalne. – Chodzi m.in. o złożenie wniosku na niewłaściwym formularzu, brak załącznika, błędy rachunkowe, merytoryczne itp. – mówi Brambor.

Cały budżet dla organizacji pozarządowych w powiecie nowotomyskim na ten rok to 335 tys. zł. Po pierwszym konkursie do podziału zostało ok. 247 tys. zł. Jeśli po drugim konkursie nie wszystkie zostaną rozdysponowane, powiat ogłosi kolejny.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News