NewsREGION

Poseł ruszył w teren. Był w Przemęcie i Siedlcu, będzie w Kuślinie i Nowym Tomyślu2 min na czytanie

News - Poseł ruszył w teren. Był w Przemęcie i Siedlcu, będzie w Kuślinie i Nowym Tomyślu - myregion

Marcin Porzucek (PiS) przed kilkoma tygodniami zapowiadał w programie #porozmawiajMY, że spotka się z wójtem Siedlca Jackiem Kolesińskim. I słowa dotrzymał. Spotkanie zorganizowano na początku tego tygodnia. Jak mówi nam Porzucek, dotyczyło głównie inwestycji, w tym tej najważniejszej w Siedlcu, czyli budowy obwodnicy Żodynia. – Rozmawialiśmy również o funduszu odbudowy i innych źródłach wsparcia dla samorządów. Opozycja podnosi bowiem, że środki dzielone są nie sprawiedliwie, a ja się z tym nie zgadzam – mówi parlamentarzysta. Dodaje, że dyskusja dotyczyła też dofinansowania w ramach programu Senior+, które Siedlec otrzymał w tym roku. 

Wizyta Porzucka w Siedlcu była pierwszą, odkąd Jacek Kolesiński po raz kolejny wygrał wybory. Pierwszym od kilku lat było także spotkanie z Januszem Frąckowiakiem, wójtem Przemętu. Jak mówi nam Frąckowiak, również dotyczyło ono inwestycji, w tym żłobka, domu pobytu czy wozu strażackiego, o który wzbogaci się jednostka w Kaszczorze. Wójt podkreśla, że ceni sobie współpracę z każdym posłem, bez względu na barwy polityczne. Wymienia, że w Przemęcie kilkukrotnie gościli już Krzysztof Paszyk czy Jakub Rutnicki. Ten ostatni nie tak dawno był też w Siedlcu czy Wolsztynie, spotkał się również z wójtem Kuślina Mieczysławem Skrzypczakiem i burmistrzem Nowego Tomyśla Włodzimierzem Hibnerem. 

I wydaje się, że Marcin Porzucek idzie tym śladem. Bo nie tylko odwiedził dokładnie te gminy, w których był jego polityczny konkurent, ale i planuje wizyty w kolejnych. – Jestem już umówiony w Kuślinie, a także w Nowym Tomyślu – przyznaje poseł. I podkreśla, że chce dbać o to, by sprawiedliwie dzielono rządowe czy unijne pieniądze i aby żaden z samorządów, również tych w naszym regionie, nie był poszkodowany. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News