NewsWOLSZTYN

Poseł pisze do premiera. Chce zbadania prawidłowości przetargu na ziemię w Starej Dąbrowie1 min na czytanie

News - Poseł pisze do premiera. Chce zbadania prawidłowości przetargu na ziemię w Starej Dąbrowie - myregion

Po wtorkowym (22.09.) spotkaniu z rolnikami w Nowej Dąbrowie, poseł Krzysztof Paszyk wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego interwencję poselską w sprawie zbadania prawidłowości przetargu na dzierżawę nieruchomości rolnych w Starej Dąbrowie i Gościeszynie organizowanego przez Oddział Terenowy KOWR w Poznaniu.

– Niestety przetarg w tej sprawie został sformułowany w taki sposób, że całkowicie eliminuje okolicznych rolników, właścicieli rodzinnych gospodarstw rolnych, faworyzując jednocześnie jednego dużego inwestora o kapitale zagranicznym, zdolnego zagospodarować cały teren wraz z posadowionymi tam budynkami – pisze poseł. – Zdaniem wielu zainteresowanych, postępowanie celowo jest prowadzone przez KOWR w taki sposób, by „wpuścić” na ziemię wolsztyńską zagranicznego inwestora. Należy podkreślić, że Oddział Terenowy KOWR w Poznaniu konsekwentnie nie odpowiada na pisma w sprawie przetargu, kierowane przez rolników, sołtysów oraz organizacje rolnicze – dodaje.

– Pan premier wielokrotnie osobiście zapewniał polskich rolników o wsparciu rządu dla ich pracy i rozwoju. Nie dalej jak 13 września br. podczas III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni polskiej wsi” w Bralinie zapewniał pan, że „polskie rolnictwo to polska racja stanu”. Rolnicy z powiatu wolsztyńskiego liczą więc, że pilnie w trybie nadzoru zainteresuje się pan okolicznościami szkodliwego dla nich przetargu – podkreśla Krzysztof Paszyk.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News