NewsREGION

Poseł Munyama o szczepieniach: Rząd tyle razy mijał się z prawdą, że przestał być wiarygodny1 min na czytanie

News - Poseł Munyama o szczepieniach: Rząd tyle razy mijał się z prawdą, że przestał być wiarygodny - myregion

Narodowy Program Szczepień w ocenie opozycji jest katastrofą. Co na ten temat sądzi poseł z naszego okręgu, Killion Munyama? 

– Uważam, że można zupełnie inaczej korzystać z zasobów, jakie posiadamy. Kluczem do skuteczności jest decentralizacja działań na rzecz samorządów. One są najbliżej swoich mieszkańców, znają swoje zasoby i umieją nimi kierować. Dzisiaj każdy z nas ma dostęp do telefonu, dlatego terminy szczepień można wysyłać poprzez sms – komentuje program szczepień Killion Munyama. W jego ocenie ważne jest to, by Polacy czuli, że sytuacja związana z przeprowadzaniem szczepień i zapisywaniem się na nie jest pod kontrolą, a informacje medialne na ten temat są rzetelne. 

– Można też zauważyć, że zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. grupa „zero”, to grupa bardzo rozszerzona, co może powodować zatory w sprawnym funkcjonowaniu programu szczepień. Jako społeczeństwo powinniśmy mieć jasno wytłumaczone, dlaczego czas oczekiwania jest taki a nie inny. Kto kiedy i gdzie zostanie zaszczepiony, a nie jak to się odbywa teraz, że ludzie pozapisywani są w kolejkach, jako rezerwowi w ośrodkach zdrowia sąsiednich gmin, nawet seniorzy – zwraca uwagę parlamentarzysta. Wyjaśnia, problemem jest brak konsultacji z kompetentnymi grupami zawodowymi, jakimi są lekarze i pielęgniarki. – Nie ukrywajmy też, że problem leży również po stronie ilości zakupionych szczepionek i w żaden komunikat na temat szczepień i pandemii nie wierzymy, ponieważ rząd w tylu rzeczach mijał się z prawdą i tyle razy zmieniał zdanie, że przestał być i poważny i wiarygodny – zaznacza Killion Munyama. 

ŁR

FOTO: Killion Munyama / Facebook

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News