REGION

Poseł Jakub Rutnicki zamierza starać się o większe pieniądze na program “Szatnia na medal”2 min na czytanie

REGION - Poseł Jakub Rutnicki zamierza starać się o większe pieniądze na program “Szatnia na medal” - myregion

Gmina Przemęt dostała pieniądze na remont szatni w Kaszczorze. Środki pochodzą z programu „Szatnia na medal”. Gmina planuje remont szatni na przełom lipca i sierpnia. Waldemar Kalitka, zastępca wójta gminy Przemęt wyjaśnia, że uzyskane dofinansowanie stanowi 50 proc. kosztów zadania, co w przypadku szatni w Kaszczorze oznacza około 70 tys. zł. Ma nadzieję, że kwestią kilku miesięcy jest oddanie wyremontowanego obiektu do użytku. 

Z tego, że kolejne środki trafiają do samorządów, cieszy się poseł Jakub Rutnicki, pomysłodawca programu „Szatnia na medal”. W ciągu trzech lat oddano do użytku blisko 130 obiektów. Część wyremontowano, inne wybudowano od nowa. Poseł tłumaczy, że plan na budowę szatni ma m.in. gmina Siedlec, gdzie taki obiekt miałby być budowany od podstaw. Ambitny cel ma też Zbąszyń, a dokładniej tamtejsza szkoła. Szatnia znajdująca się na jej terenie od dawna wymaga remontu, a jest ważna również ze względu na fakt, że obok niej znajduje się siłownia. Plany związane z szatnią ma także także gmina Lwówek, a dokładniej miejscowość Brody. Obiekt co prawda jest, ale wymaga remontu. Poseł dodaje, że na naszym terenie z programu skorzystały już m.in. Rakoniewice, czy Powodowo, gdzie szatnie do użytku oddano przed rokiem. 

Program realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ma szansę na zwiększenie dofinansowania. Rutnicki chciałby, aby nastąpiło to w przyszłym roku, a dotyczyło zwłaszcza obiektów, które budowane są od podstaw. Szacuje, że postawienie wspomnianej szatni w Siedlcu może kosztować od 400 do 450 tys. zł. Stąd, jak zaznacza, większe dofinansowanie zwiększałoby szanse na realizację zadania. – Będę starał się o to, aby przeznaczono na ten cel większe pieniądze i liczę na to, że się uda. W ciągu trzech latach istnienia programu udowodniliśmy, że jest on potrzebny – zaznacza parlamentarzysta. Na koniec zwraca uwagę, że tego rodzaju zadania, w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, są też szansą dla firm budowlanych. 

– Oczywistym jest, że odczuwają one już skutki epidemii, a samorządy mogą ograniczać liczbę inwestycji. Dlatego ważne jest, aby m.in. w ten sposób te firmy wspierać – podsumowuje Jakub Rutnicki. 

ŁR

FOTO: Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie, otwarcie szatni w 2019 roku.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION