NewsWOLSZTYN

Posadził drzewo i mówi, że jakby kiedyś chcieli wyciąć, to się do niego przykuje3 min na czytanie

News - Posadził drzewo i mówi, że jakby kiedyś chcieli wyciąć, to się do niego przykuje - myregion

Mieszkańcy gminy Wolsztyn, którzy w tym roku zostali rodzicami sadzili dziś (29.10) drzewa dla swoich najmłodszych pociech. Dopisała pogoda i humory. Organizatorami akcji są Urząd Miejski w Wolsztynie i Nadleśnictwo Wolsztyn. Wśród 78 rodziców, którzy w tym roku zgłosili chęć udziału, znaleźli się mieszkańcy całej gminy. W tym roku drzewka zostały posadzone wzdłuż obwodnicy, w pasie zieleni od ul. Komorowskiej do Źródlanej.

Pan Marek z Obry przyjechał posadzić drzewko dla swojej pierwszej córki – Hani, która na świat przyszła w styczniu. Akcja spodobała się młodej mamie, wykonanie przypadło w udziale tacie. – Będziemy przyjeżdżali w niedzielę podlewać – deklaruje pan Marek i zaraz dodaje, że na razie do zimy, bo zimą się nie podlewa. – Wiosną na pewno wrócimy, a gdy się przyjmie i nie trzeba będzie go podlewać, to będziemy je odwiedzać – dodaje.

Drzewko dedykowane dziecku to sympatyczna pamiątka, ale nie tylko. Rozwija także świadomość ekologiczną – To dobra akcja. Angażuje ludzi i zostaje po niej konkretny ślad w postaci ładnych drzew – mówi pan Marek i dodaje, że gdyby kiedyś zmieniły się plany zagospodarowania tego terenu i ktoś musiałby drzewko Hani i innych dzieci usunąć to trudno, ale… Będzie musiał wówczas za to jedno i każde następne, posadzić więcej drzew w innym miejscu, bo takie są przepisy. Albo się przykuję tak jak niektórzy, żeby do tego nie dopuścić – śmieje się.

Pani Natalia i pan Artur są rodzicami dwóch dziewczynek – urodzonej w listopadzie 2018 r. Marietty i Aniki, która przyszła na świat w lutym i dla obu posadzili dziś jedno drzewko, bo w 2018 r.„nie załapali” się do udziału w akcji. Dziś posadzili grab, a jak jak mówi pan Artur – jak będzie kolejne dziecko i kolejna edycja akcji, to też chętnie wezmą w niej udział. – Będziemy się starali „załapać”! – mówi żartobliwie – To świetna inicjatywa, bo trzeba sadzić drzewka. Coraz więcej drzew się wycina, więc trzeba sadzić nowe – dodaje.

Drzewka dla swoich pociech sadzą dziś także mieszkańcy gminy Siedlec. Do udziału w akcji zgłosili się rodzice 22 maluchów, a drzewa ich dzieci będą rosły w Belęcinie.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News