NewsWOLSZTYN

Ponad 7 mln zł na drogi w gminie. Najdroższa przebudowa Konopnickiej z przystankiem i parkingami2 min na czytanie

News - Ponad 7 mln zł na drogi w gminie. Najdroższa przebudowa Konopnickiej z przystankiem i parkingami - myregion

W prowizorium budżetowym na przyszły rok miasto zaplanowało 7 mln 385 tys. na drogi publiczne i wewnętrzne. W planach są inwestycje m.in. w Starym Widzimiu za kwotę 510 tys. zł, Berzynie – 375 tys. i pierwszy etap budowy drogi w Chorzeminie – 900 tys. zł oraz 200 tys. na przebudowę skrzyżowania DW 305 z ul. Inwestycyjną.

Projekt budżetu przewiduje także łącznie 300 tys. zł na budowę i przebudowę Powstańców Wielkopolskich i Spacerowej w Wolsztynie oraz Jeziornej w Karpicku, a także 820 tys. na budowę Sosnowej i Leśnej w Kębłowie, w sprawie których do gminy wpłynęła, wywołująca duże emocje i tworząca precedens petycja mieszkańca.

W projekcie zapisana jest także kwota 1 mln 490 tys. na planowaną od sześciu lat przebudowę ul. Konopnickiej w Wolsztynie, gdzie powstać ma zatoczka autobusowa, a kosztem chodników – jak zauważają mieszkańcy, miejsca parkingowe, co potwierdza także prezes spółdzielni mieszkaniowej „Zjednoczenie” – Zdzisław Przymuszała. – W pierwotnym projekcie miało to być 60 miejsc parkingowych przy parkowaniu prostopadłym, ale w tym roku projekt został skorygowany i będzie ich trochę mniej – dodaje. Autobus będzie natomiast zawracał w miejscu wydzielonym przy bramie ze szkolnego boiska, z którego, jak podkreśla prezes, i tak nikt nie korzysta.

Na budowę dróg na terenach inwestycyjnych Komorowo – Berzyna w projekcie budżetu zapisany jest 1 mln 50 tys. zł, a na modernizację kładki dla pieszych w przy ul. Poniatowskiego, w sprawie której radni są podzieleni i nie wszyscy zgadzają się na wydawanie pieniędzy na zbytki 300 tys. Radni zauważyli jednak, że po wymianie zdań na temat remontu kładki, kwota zmniejszyła się niemal o połowę – z planowanych wcześniej 500 tys. zł. Burmistrz jednak nie odpuszcza i mimo sprzeciwów, remont najwyraźniej się odbędzie.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News