GRODZISKNews

Ponad 5 mln zł. Tyle gmina może zapłacić za stadion Dyskoboli1 min na czytanie

GRODZISK - Ponad 5 mln zł. Tyle gmina może zapłacić za stadion Dyskoboli - myregion

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan poinformował, że obecny właściciel stadionu rozważał sprzedaż obiektu albo jego całkowite zamknięcie. Trwają rozmowy nad przejęciem obiektu przez samorząd. Gmina chce kupić główną płytę boiska, trybuny od strony ul. Powstańców Chocieszyńskich oraz część przed starą trybuną, starą trybunę, nową szatnie i boiska treningowe wzdłuż torów kolejowych. – Właściciel jest gotowy to oddać za 5,5 mln zł, dlatego taką kwotę wpisujemy do budżetu na przyszły rok – mówił Hojan, a radni się na tą propozycję zgodzili.

W ciągu kilku miesięcy burmistrz ma przedstawić radnym szczegóły, które obiekty kupi gmina. – Myślę, że przyszedł moment, żeby gmina rozwiązała problem braku publicznie dostępnego obiektu sportowego dla piłkarzy. Trenujących mamy ok. 500 i jednym boiskiem przy ośrodku sportu i rekreacji oraz w centrum w Ptaszkowie tego nie załatwimy. Prędzej czy później musielibyśmy pochylić się nad problemem. Nie mamy terenu, gdzie taki obiekt mógłby powstać. A stadion Dyskoboli jest gotowy – mówił Hojan.

Burmistrz przyznał, że przejęcie obiektu wiąże się z ponoszeniem kosztów utrzymania. – O tym będziemy rozmawiać na komisjach, przed przyjęciem przez radnych odpowiednich uchwał – mówił Hojan. W rękach obecnego właściciela zostanie teren przy ul. Sportowej i dojazd do bramy wjazdowej. – W mojej ocenie to nie jest nam nie zbędne – mówi Hojan. Znajdujące się przy stadionie korty tenisowe i kawiarenka mają już nowego właściciela. Jest też potencjalny chętny do zakupu hotelu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK