NewsNOWY TOMYŚL

Ponad 300 osób zaszczepiono w Nowym Tomyślu. Ale nikt nie otrzymał drugiej dawki1 min na czytanie

News - Ponad 300 osób zaszczepiono w Nowym Tomyślu. Ale nikt nie otrzymał drugiej dawki - myregion

Ruszyły szczepienia seniorów powyżej 70 lat. Po kilku dniach przerwy dawki szczepionek znów docierają do szpitala w Nowym Tomyślu. W piątek (22.01.) szpital dostał 180 szczepionek dla pracowników branży medycznej. Podawano je w sobotę (23.01.), a dzisiaj ruszyły szczepienia dla seniorów. Punkt szczepień znajduje się w budynku przy ul. Sienkiewicza 3, wejście F. Jak wynika z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia obecnie na terenie powiatu nowotomyskiego zostało zaszczepionych 347 osób, nikt jeszcze nie otrzymał drugiej dawki.

Jak wczoraj mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów nie ma już wolnych miejsc na szczepienia przeciw COVID-19. Zajętych jest ponad 3 mln terminów. Rozdysponowana została cała dostawa od producenta, którą zaplanowano do 31 marca. Cały czas można przekazywać swoje dane z pomocą infolinii 989 lub wysyłając sms na numer 664908556. Trzeba przekazać numer pesel i kod pocztowy seniora. Jak tylko pojawią się wolne terminy pracownicy infolinii skonstatują się ze zgłoszonymi osobami, żeby ustalić szczegóły.

Do samego szczepienia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Z informacji na stronach państwowych wynika, że zaszczepić można się o dowolnej porze dnia, bez względu na ilość spożytych posiłków, ale warto być tego dnia wypoczętym. W punkcie szczepień odbywa się kwalifikacja lekarska. Podczas wywiadu trzeba podać wszystkie zdiagnozowane choroby i przyjmowane leki. Po podaniu szczepionki należy pozostać jeszcze 15 minut pod obserwacja, żeby sprawdzić czy nie wystąpią nagłe działania nie pożądane. Jeśli wszystko jest dobrze osoba zaszczepiona może wrócić do domu. Kolejną dawkę można przyjąć minimum po 21 dniach.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News