NewsWOLSZTYN

Ponad 200 spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Policja: to był pracowity rok2 min na czytanie

News - Ponad 200 spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Policja: to był pracowity rok - myregion

Ponad 200 spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zorganizowała w tym roku wolsztyńska policja. – Były efekty takiej profilaktyki, choćby przy okazji spisu powszechnego – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk. 

Spotkania miały charakter profilaktyczny. Jak tłumaczy rzecznik funkcjonariuszy asp. sztab. Wojciech Adamczyk, mundurowi m.in. informowali o cyberprzestępczości i przestrzegali przed oszustami. Były też rozmowy o hejcie i prawach autorskich, które coraz częściej są łamane. – Nie zabrakło również dyskusji o spisie powszechnym. Można powiedzieć, że dały efekt, bo nie mieliśmy w regionie przypadku, by ktoś został oszukany – mówi Wojciech Adamczyk. Tłumaczy, że opracowano nawet specjalną instrukcję, jak nie dać się oszukać. 

– A wszystko to pod patronatem Głównego Urzędu Statystycznego, który spis organizował – wyjaśnia rzecznik mundurowych. Zaznacza też, że policja stawiała również na współpracę z sołtysami i organizowała kilka akcji, w tym te z „klepsydrami”. – Wieszając niewielkie plakaty przypominające klepsydry chcieliśmy przykuć uwagę mieszkańców i tym samym ostrzec ich chociażby przed oszustami – mówi rzecznik. Przyznaje, że każdy sposób jest dobry, by prowadzić działania profilaktykę i przypomina, że oszuści są coraz śmielsi. 

– Pamiętam historię nastolatki, do której napisał oszust podszywający się pod jej mamę. Po prostu włamał się na konto na Facebooku i nastolatce do głowy nie przyszło, że to nie jej mama prosi ją o kilka tysięcy złotych – mówi Adamczyk. Wskazuje, że w spotkania obejmowały zarówno dzieci, jak i młodzież, po osoby dorosłe i seniorów. A także uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Poleca także stronę pyrek.pl, na której policja wielkopolska na bieżąco informuje o akcjach prowadzonych dla najmłodszych. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News