NewsNOWY TOMYŚL

Ponad 20 szkół i przedszkoli w regionie ma kwarantanny. W Wielkopolsce to już ponad 260 oddziałów1 min na czytanie

News - Ponad 20 szkół i przedszkoli w regionie ma kwarantanny. W Wielkopolsce to już ponad 260 oddziałów - myregion

Jak poinformowała dziś Magdalena Miczka z Kuratorium Oświaty w Poznaniu przed weekendem (5.11.) w całym województwie kwarantannami objętych było 228 klas i oddziałów przedszkolnych, a dziś (8.11.) to już 261. – To 7 proc. ze wszystkich 3 tys. 500 oddziałów szkolnych i przedszkolnych w Wielkopolsce, więc dramatu jeszcze nie ma – mówi rzeczniczka kuratorium.

W naszym regionie, w powiatach nowotomyskim, grodziskim i wolsztyńskim, w ostatnich dniach wirus pojawił się w 21 placówkach. Najgorsza sytuacja jest w powiecie wolsztyńskim, gdzie według najnowszych danych kwarantanny obowiązują w 10 szkołach i przedszkolach.

Na szczycie listy jest dobiegająca końca kwarantanna w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie, gdzie w ubiegłym tygodniu objętych było nią 11. klas. Jak mówił w piątek (5.11.) dyrektor Mariusz Urban, dla części z nich kończy się ona dzisiaj, a dla pozostałych jutro (9.11.). Za nią plasuje się Szkoła podstawowa nr 5, gdzie na kwarantannie jest siedem klas podstawówki i grupa przedszkolaków. Poza tym kwarantanny są w liceum, Zespole Szkół Zawodowych, Szkole Podstawowej we Wroniawach, Szkole Podstawowej nr 2, Przedszkolu Publicznym nr 5 i do dziś Przedszkole Samorządowe w Mochach.

– W powiecie grodziskim kwarantanny są w technikum i szkole branżowej w Zespole Szkół Zawodowych w Grodzisku, w grodziskich podstawówkach nr 1 i 4, w Szkole Podstawowej w Kąkolewie, Zespole Szkolno – Przedszkolnym oraz w Bajkowej Krainie w Granowie oraz w Szkole Podstawowej w Rostrzewie – wylicza Magdalena Miczka.

W powiecie nowotomyskim to technikum w Trzciance, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu i Zespół Szkół w Opalenicy oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News