NakręconeSercePomocyNews

Ponad 20 koszy pod szyldem Nakręconego Serca Pomocy. Pomoc trafia do dziesiątek osób!2 min na czytanie

NakręconeSercePomocy - Ponad 20 koszy pod szyldem Nakręconego Serca Pomocy. Pomoc trafia do dziesiątek osób! - myregion

Przybywa koszy na nakrętki w regionie, do akcji dołączają wsie i kolejni fundatorzy. Łącznie pod szyldem „Nakręconego Serca Pomocy” ustawiono już 22 kosze, a pięć następnych jest w produkcji. 

Akcja nabiera tempa, zbieramy coraz więcej nakrętek i pomagamy coraz większej liczbie dzieci i dorosłych, którzy potrzebują wsparcia. Tylko w tym tygodniu trzy kolejne kosze zostały ustawione przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wolsztynie, we Wroniawach i w Borui Nowej. 

W przypadku szkoły pojemnik ufundowali: firma Lena Textil, Stowarzyszenie „Przyjaciel Piątki” oraz Gmina Wolsztyn. Sponsorami kosza we Wroniawach są: Szkoła Podstawowa we Wroniawach, firma Jokiel, Koło Gospodyń Wiejskich we Wroniawach i Rada Sołecka. Z kolei za serce w Borui Nowej zapłaciła Fundacja Zaraz Wracam z Sękowa. Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami kosz stanął też w Kębłowie, a jego fundatorami byli sołtys i rada sołecka. To nie koniec. W ostatnim miesiącu, jako organizatorzy akcji, nawiązaliśmy współpracę z nowotomyską Fundacją Radość z Uśmiechu, która przy wsparciu Zakładu Pogrzebowego Kalia, ustawiła pięć pojemników w Nowym Tomyślu, a pięć kolejnych jest już w produkcji. 

Tak ogromne wsparcie cieszy, a najbardziej to, że pomoc trafia do wielu osób, co jest głównym celem „Nakręconego Serca Pomocy”. Dlatego wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę dziękujemy! 

ŁR

Gdzie znajdują się kosze naszej akcji? 

Cztery kosze ustawione są w Wolsztynie przy ulicach Komorowskiej, Wodnej, Słowackiego i Żegockiego. Pojemniki stoją także w Kębłowie, Świętnie i we Wroniawach. Swój kosz ma też Boruja Nowa, a sześć Nowy Tomyśl. Serca można spotkać też w Kuślinie i w gminie Opalenica – trzy w stolicy gminy, dwa na wsiach – w Wojnowicach i Dakowach Mokrych. Dwa pojemniki stoją także w Rakoniewicach – jeden przy siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej, jeden przy Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Podziel się informacją ...
 • 85
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  85
  Udostępnienia

Zobacz inne