NewsWOLSZTYN

Ponad 130 zawodników wystartowało w drugich zawodach z cyklu Grand Prix Wolsztyna w pływaniu4 min na czytanie

News - Ponad 130 zawodników wystartowało w drugich zawodach z cyklu Grand Prix Wolsztyna w pływaniu - myregion

Dużą reprezentacje wystawiły dzisiaj (21.11.) wolsztyńskie kluby. Niagarę Jedynkę Wolsztyn reprezentowało 33 pływaków, a 3-Wodnika Wolsztyn 34. Poza nimi na pływalni ścigali się młodzi sportowcy z Piasta Głogów, Totis Viribus Świebodzin, TP Zielona Góra i Wodnik Śrem.

– Zawody uważam za bardzo udane – mówi Anna Kotecka, szefowa składu sędziowskiego z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Podczas grand prix wykorzystywany jest elektroniczny pomiar czasu, który daję możliwość uzyskania dokładniejszych wyników niż przy użyciu tradycyjnych stoperów. System obsługują profesjonalni sędziowie. – Młodzi zawodnicy są dobrze wyszkoleni. Znają komendy na starcie, wiedzą jak się zachować. Widać, że mają doświadczenie ze startów w zawodach. Poziom sportowy też jest wysoki – mówi Kotecka.

W zawodach ścigali się zawodnicy w wieku od 9 do 19 lat. Tym razem pływali stylem dowolnym. W kategorii 9 – 10 lat na 50 metrów: dziewcząt wygrała Barbara Lisiecka (Niagara Jedynka Wolsztyn), chłopców wygrał Marcus Kubaczyk (3-Wodnika Wolsztyn). W kategorii 11 – 12 lat na 50 metrów: dziewcząt wygrała Aleksandra Herczyńska, chłopców wygrał Michał Nowacki. W kategorii 13 – 14 lat na 100 metrów: dziewcząt wygrała Zuzanna Letkiewicz, chłopców wygrał Marcel Piotrowski. W kategorii 15 – 19 lat na 100 metrów: dziewcząt wygrała Maja Tomys (3-Wodnik Wolsztyn), chłopców Daniel Chamera.

W kategorii 9 – 10 lat na 100 metrów: dziewcząt wygrała Barbara Lisiecka (Niagara Jedynka Wolsztyn), chłopców wygrał Marcus Kubaczyk (3-Wodnik Wolsztyn). W kategorii 11 – 12 lat na 100 metrów: dziewcząt wygrała Aleksandra Hereczyńska, chłopców wygrał Michał Nowacki. W kategorii 13 – 14 lat na 200 metrów: dziewcząt wygrała Zuzanna Letkiewicz, chłopców wygrał Marcel Piotrowski. W kategorii 15 – 19 lat na 200 metrów: dziewcząt wygrała Maja Tomys, chłopców wygrał Daniel Chamera.

To drugie z czterech zawodów w ramach Grand Prix Wolsztyna w pływaniu o puchar burmistrza. Kolejne zaplanowano w marcu .

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News