GRODZISK

Pomysłów było kilka, a zwyciężyło Piwobranie w sieci. Koncerty będą transmitowane na Facebooku1 min na czytanie

GRODZISK - Pomysłów było kilka, a zwyciężyło Piwobranie w sieci. Koncerty będą transmitowane na Facebooku - myregion

Już w sobotę w Grodzisku Wielkopolskim odbędzie Piwobranie. To największa impreza, jaka co roku odbywa się w mieście, więc nawet mimo pandemii nie mogło jej zabraknąć. – Mogliśmy odwołać imprezę lub zorganizować ją w inny sposób. Wybraliśmy tę drugą opcję – mówi nam zastępca burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, Marcin Brudło.

Grodziskie Piwobranie to święto miasta. Odbywa się od 1976 roku i przedtem nosiło nazwę Dni Grodziska. Niepowtarzalny klimat imprezy każdego roku przyciąga smakoszy piwa i integruje mieszkańców, a na koncerty zjeżdżają się tu tłumy ludzi. Tym razem impreza miała mieć równie duży rozmach, ale z uwagi na pandemię szybko okazało się, że jej organizacja będzie niemożliwa.

Drogi były dwie. Można było zwyczajnie ją odwołać lub szukać rezerwowej daty. Można też było poszukać alternatywy i tak… – Wszystko przeniosło się do internetu, więc i my postanowiliśmy, że pójdziemy tym śladem i wydarzenie odbędzie się w sieci. Każdy będzie je mógł oglądać na Facebooku (TUTAJ) – mówi Marcin Brudło. – Będziemy nadawali na żywo ze studia. Zachęcamy wszystkich, aby tego dnia byli z nami – dodaje.

To nie pierwszy taki pomysł w Grodzisku. Przed tygodniem miał się tu odbyć XIV Hunters Grodziski „Półmaraton Słowaka”. I odbył się, ale tym razem biegacze nie stawili się na Rynku. Każdy z nich sam wyznaczył sobie trasę w dowolnym zakątku kraju i przebiegł ją w pojedynkę przesyłając zdjęcia do organizatora.

MP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK