NakręconeSercePomocyNews

Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy. Rusza zbiórka nakrętek dla pani Małgorzaty2 min na czytanie

NakręconeSercePomocy - Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy. Rusza zbiórka nakrętek dla pani Małgorzaty - myregion

Małgorzata Jankowiak (60 l.) od czterech lat walczy ze śmiertelną chorobą – nowotworem złośliwym jajnika w trzecim stadium rozwoju. Szansą na ratunek jest kosztowna i nierefundowana terapia.

Jedna dawka specjalnego leku to koszt około 5 tys. 230 zł, trzeba ją podawać co trzy tygodnie. – Nie stać nas na taki wysiłek finansowy – mówi wprost Adam Jankowiak (31 l.), syn pani Małgorzaty. Prosi o pomoc i podkreśla, że jeśli wiele osób zechce przelać choć niewielką kwotę, to zbierze się suma, dzięki której będzie można zrealizować całą terapię.

Panią Małgorzatę znają mieszkańcy Wielichowa, bo przed chorobą pracowała w miejscowym banku. – I pewnie pracowałaby tam do dzisiaj, gdyby nie nowotwór – przyznaje syn Adam. Opowiada, że mama pierwszą operację przeszła w 2016 roku, ale okazało się, że rak jest złośliwy, w trzecim stadium rozwoju. – Lekarze nie dawali mamie szans na przeżycie, ale zdecydowali się operować – wspomina pan Adam. Wyjaśnia, że całego guza nie byli w stanie usunąć. Po kilku wyniszczających organizm, chemioterapiach polecili lek, który bierze wiele kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji.

– Mówią, że pomaga w walce z nowotworem i na pewno opóźnia rozwój choroby – tłumaczy syn. Podkreśla też, że zarówno rodzina jak i przyjaciele oraz znajomi postanowili rozpocząć akcję, której celem jest uzyskanie środków na dalsze leczenie. W domu kultury zbierane są nakrętki, na portalach trwają licytacje, można wpłacać darowizny.

Obecnie pani Małgorzata czuje się dobrze, samodzielnie się porusza. Jest też w lepszym stanie psychicznym. – Jeszcze niedawno było źle, ale kiedy mama zobaczyła, że akcje pomocy przynoszą efekt, uwierzyła, że damy radę – podkreśla syn.

Nakrętki dla pani Małgorzaty można wrzucać do koszy ustawionych w Nowym Tomyślu przy domu kultury oraz przy delikatesach na Osiedlu Batorego.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne