GRODZISKNews

Pomagają zwierzętom i zachęcają do tego innych. „To daje mnóstwo radości!”2 min na czytanie

GRODZISK - Pomagają zwierzętom i zachęcają do tego innych. „To daje mnóstwo radości!” - myregion

Przytulisko w Grodzisku istnieje od dawna na terenie Grodziskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Kościańskiej. Od kilku lat jego koordynatorem jest Agata Kinecka z urzędu miejskiego, która organizuje pracę wolontariuszy i dba o funkcjonowanie przytuliska. Te zajmuje się odławianiem błąkających się psów, opieką nad nimi i szukaniem dla nich domów.

– W ciągu ostatnich lat udało się znaleźć domy dla ponad 60 psów – mówi Agata Kinecka. – Znalazły tam opiekę i miłość – tłumaczy dodając, że mimo tego, iż w przytulisku nie ma obecnie żadnych psów, to kiedy tylko do niego trafiają, natychmiast podejmowane są działania, by znaleźć im opiekunów. Między innymi poprzez Facebooka. Agata Kinecka zaznacza, że psy, dla których nie udaje się znaleźć domu, trafiają do schroniska w Obornikach, z którym grodziskie przytulisko współpracuje. I nierzadko również ze schroniska psy przechodzą pod opiekę ludzi, którzy chcą je przygarnąć. 

Ania i Łukasz ze sklepu „Groszek” na os. Chopina systematycznie wspierają przytulisko w Grodzisku. Kupują karmę, a w swoim sklepie ustawili specjalną skarbonkę, do której zbierają pieniądze dla przytuliska i sami często fundują wsparcie. – To już u nas tradycja. Zawsze pomagamy tym, którzy dbają o zwierzęta – mówi Ania. Dodaje, że pomagają również wolontariuszom dbającym o koty. 

Akcja pn. “Pomagamy bezdomnym kotom” trwa do końca 2020 roku. Powstała z inicjatywy mieszkańców i została dofinansowany przez UM w ramach Grodziskiej Inicjatywy Lokalnej. Ma na celu poprawiać dobrostan dziko żyjących na terenie gminy kotów. Polega na ich dokarmianiu, dbaniu o nie, bezpłatnej sterylizacji i kastracji celem ograniczenia ich populacji. W akcji biorą udział m.in. Marta i Beata przy wsparciu pięciu innych wolontariuszy. Nie tylko dokarmiają koty, ale i budują im specjalne budki chroniące przed zimnem. – Zapraszamy chętnych do współpracy – zachęcają podkreślając, że praca ze zwierzętami daję mnóstwo radości.

AS

Podziel się informacją ...
 • 32
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  32
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK