NewsWOLSZTYN

Połowa ronda zostanie otwarta, ale nadal będą utrudnienia. I zmiana organizacji ruchu2 min na czytanie

News - Połowa ronda zostanie otwarta, ale nadal będą utrudnienia. I zmiana organizacji ruchu - myregion

Do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wpłynął wniosek o zaopiniowanie nowej organizacji ruchu na kluczowych trasach tranzytowych przez Wolsztyn. Związany jest z trwającą przebudową skrzyżowania przy urzędzie skarbowym, gdzie budowane jest długo wyczekiwane przez mieszkańców rondo.

Za ok. 3 tygodnie otwarta zostanie połowa ronda pomiędzy zjazdem z wiaduktu, zjazdem w ul. Gajewskich i Żeromskiego. Pojadą tędy kierowcy jadący trasą Poznań – Zielona Góra, którzy obecnie muszą przejechać przez rampę kolejową oraz przez ul. Fabryczną i Inwestycyjną. Kierowcy podróżujący w kierunku Poznania i Zielonej Góry od strony drogi wojewódzkiej 305 nadal korzystać będą z dotychczasowego objazdu małą obwodnicą.

Niebawem budowlańcy rozbiorą także łącznik przy Netto, pomiędzy wiaduktem a ul. Dworcową. W planach jest przebudowa tego fragmentu drogi, ale rozpocznie się ona dopiero po otwarciu części nowego ronda. – Powodzenie tych planów zależy w dużej mierze od pogody – mówi podwykonawca części robót ziemnych i tymczasowego oznakowania organizacji ruchu, Norbert Kalitka. – Drugim czynnikiem, który może te plany pokrzyżować jest koronawirus. Odpukać! Na razie wszyscy zdrowi, ale nie możemy wykluczyć, że wcześniej czy później pracownicy wykonawców mogą zacząć trafiać na kwarantanny – dodaje.

Jak informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ogłoszeniu o przetargu, przezbrojenie wraz z położeniem warstwy ścieralnej na całym rondzie miało się zakończyć do niedzieli, 15 listopada, a cała inwestycja miała być zakończona do 10 grudnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że terminy te są nierealne. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w przetargu na budowę ronda wystartowały trzy firmy, z których jedna od razu doliczyła sobie do kosztów odszkodowanie za niedotrzymanie terminu umowy. Jak się łatwo domyślić, jej oferta nie wygrała z konkurencją. Mimo to, otwarcie ronda przed Bożym Narodzeniem jest chyba mało prawdopodobne.

EI

fot. Urząd Miejski w Wolsztynie

Podziel się informacją ...
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News