NewsWOLSZTYN

Półmetek kadencji. Jak intensywnie radni pracują dla swoich wyborców?2 min na czytanie

News - Półmetek kadencji. Jak intensywnie radni pracują dla swoich wyborców? - myregion

Jak wynika z danych Biura Rady, Siedlec może się pochwalić bardzo porządną, sumienną radą. Frekwencja radnych, z nielicznymi wyjątkami, jest wręcz przykładna, choć tylko troje może się pochwalić 100-procentowym udziałem w sesjach. To przewodniczący Rady – Andrzej Kaźmierczak, radna Urszula Grunwald oraz Stanisław Jedliński. Połowa radnych w ciągu ponad dwóch lat opuściła tylko dwie z 30 sesji, a Róża Olejniczak i Piotr Zalisz – po jednym posiedzeniu.

Radny Piotr Kosicki opuścił sześć sesji, a Damian Wita – siedem. Radnym, który opuścił aż 12 sesji i łącznie pięć posiedzeń dwóch komisji, w których pracuje, jest radny Krzysztof Szeremet. Jak wyjaśniła Jolanta Żurek z Biura Rady Gminy Siedlec, powód tych nieobecności był losowy i niezależny od radnego, dlatego jego absencji w tym zestawieniu nie uwzględnimy.

Komisja budżetu i finansów rady spotykała się w tym czasie 25 razy. Pięcioro z siedmiorga jej członków nie opuściło ani jednego posiedzenia, a jedna nieobecność przydarzyła się radnemu Andrzejowi Kaźmierczakowi. Radny Szeremet aktywnie uczestniczył w 19 posiedzeniach.

Niemal równie często spotykała się pięcioosobowa komisja oświaty, kultury, sportu i opieki społecznej. Z 22 obrad, jedno jej posiedzenie opuściła Urszula Grunwald, a aż cztery – co jest sporą rzadkością wśród siedleckich radnych – Piotr Zalisz. Żadnej nieobecności nie zaliczyli Ewa Weil, Wiesław Żydzik i Stanisław Jedliński.

Komisja gospodarki komunalnej, rolnictwa i porządku publicznego obradowała 21 razy. Czterech członków: Ryszard Kluj, Marcin Michalski, Adam Kupś i Andrzej Skiba nie opuścili ani jednego posiedzenia. Radny Damian Wita nie pojawił się na dwóch spotkaniach, a Piotr Kosicki na sześciu.

Komisja skarg, wniosków i petycji odbyła 15 posiedzeń, a 100-procentowa frekwencją mogą się poszczycić radni Róża Olejniczak i Piotr Zalisz. Marcin Michalski i Adam Kupś opuścili po jednym spotkaniu, a Piotr Kosicki – trzy.

Andrzej Skiba i Stanisław Jedliński uczestniczyli we wszystkich 19 posiedzeniach komisji rewizyjnej. Radni Damian Wita i Zdzisław Śmiałek opuścili po jednym spotkaniu, a Krzysztof Szeremet obecny był na 17 posiedzeniach.

Podsumowując, niekwestionowanym mistrzem jest radny Stanisław Jedliński, który od początku kadencji 2018 – 2023 nie opuścił ani jednego posiedzenia rady czy komisji. Po jednej nieobecności, czyli ogólną frekwencję na poziomie 98 proc. mają dotychczas radni Urszula Grunwald, Róża Olejniczak i Andrzej Kaźmierczak. Ewa Weil, Ryszard Kluj i Andrzej Skiba opuścili po dwa posiedzenia, uczestnicząc w 97,4 proc. obrad. Po drugiej stronie wagi znaleźli się Damian Wita – 10 posiedzeń, czyli 14,3 proc. nieobecności oraz rekordzista – radny Piotr Kosicki z łączną liczbą nieobecności 15, czyli 22,7 proc.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News